„Ztratili jste váženost u fanoušků. Musíte si uvědomit svou odpovědnost,“ oslovil včera zastupitele člen výkonného výboru Dynamo Fans Jan Kašpar.

„Požadujeme racionální změny, které zamezí opakování tak špatné sezony a zajistí konkurenceschopnost v extralize. Velké množství fanoušků chce odvolání pánů Salfického, Šebka a Hrabala,“ prohlásil Kašpar.

Odstoupit nechce

Generální manažer hokejového klubu Dušan Salfický (ANO) už v minulosti řekl, že odstoupit nehodlá. Ze čtvrtečního jednání zastupitelstva se omluvil. Tiskový mluvčí klubu Jan Hrabal, jenž je také zastupitelem za ANO, sice přítomný byl, na kritiku však nereagoval.

Odvolání ale není v kompetenci zastupitelů, nýbrž dozorčí rady klubu. Řada politiků s poměry v Dynamu spokojená není. „Sezona byla zoufalá, i když s dobrým koncem. Je potřeba zajistit jasné procesní řízení klubu, aby byli spokojeni i obchodní partneři. Neviděl jsem v klubu smysl pro řád, etiku a pevnou ruku. Čekal bych od managementu sebereflexi, aby dali své posty k dispozici,“ řekl zastupitel za Koalici pro Pardubice Vít Ulrych.

„Upozorňujeme na silnou provázanost vedení klubu s komunální politikou a nekoncepční řešení,“ uvedla Ivana Böhmová (Piráti).

Politici i fanoušci nyní čekají na analýzu uplynulé sezony. „Žádáme zástupce města v dozorčí radě, aby předložili radě vyhodnocení sezony ve sportovní oblasti a další koncepci společnosti, která zahrne nastavení základních ekonomických parametrů a personální problematiku včetně návrhu na změny v managementu,“ vyzval Petr Klimpl (ODS).

Dozorčí rada bude jednat příští týden. „Počítá s vyhodnocením sezony i s analýzou hráčského kádru a bude se zabývat návrhem nového vedení klubu,“ poznamenal náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Kdo bude vlastníkem?

Dosud není jasné, zda město Pardubice zůstane majoritním akcionářem klubu, nebo se podaří nalézt soukromého vlastníka. „Město by nemělo dlouhodobě vlastnit hokejový klub, je to specifická společnost, která je citlivá na jakoukoli informaci v médiích. Některé výstupy mohou negativně zasáhnout do obchodních vztahů,“ konstatoval primátor Charvát.

Podle Klimpla je nezbytné co nejdříve připravit materiál o vztahu mezi Dynamem a městem. „Jde o to, zda zůstaneme majoritním vlastníkem, nebo budeme klub prodávat, případně kolik akcií prodáme. Co od nového majoritního akcionáře budeme chtít a co on může od města očekávat? Je potřeba, abychom připravili průhledná kritéria. Mít soukromého vlastníka klubu není tak jednoduché, může ho to za dva roky přestat bavit a můžeme se dostat do stejné situace, jako jsme byli v minulosti, kdy jsme akcie odkoupili,“ uvedl zastupitel.

„Jak bývá v hokeji pravidlem, zase nás tlačí čas. Pokud se chceme vyhnout 14. místu, musí řešení přijít rychle. Baráž nás příště nezachrání,“ dodal František Brendl (Pardubáci společně).