Na fakultě chemicko-technologické ve čtvrtek měli například přednášku o anorganické chemii, v sobotu je čeká výlet na Karlštejn.

„Dopoledne mají studenti klasické přednášky na fakultách. Část studentů, která je na chemické fakultě, má i laboratorní cvičení. Studenti si sami vybrali, s jakou fakultou se chtějí seznámit,“ vysvětlil Emil Minčev z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice.

Své zázemí představují cizincům čtyři pardubické fakulty – dopravní, chemicko-technologická, zdravotnických studií a ekonomicko-správní. Zahraniční návštěvníci ale nebudou poznávat jen fakulty. Za měsíc svého pobytu v Česku navštíví například Krkonoše, kde vystoupí na Sněžku. Vyzkouší si také jízdu na paddleboardech po Labi, zajdou do letního kina, zažijí tradiční české Vánoce a zdobení perníku.

„Máme zájem, aby na Univerzitu Pardubice přicházeli noví talentovaní studenti také ze zahraničí. Letní škola nám pomáhá posílit a rozšiřovat spolupráci s partnerskými školami v různých částech světa. Letos poprvé přijedou například studenti z prestižní Stellenbosh univerzity, která je nejstarší univerzitou v Jihoafrické republice,“ uvedla prorektorka pro rozvoj Univerzity Pardubice Andrea Koblížková. Zájem o Letní školu je velký, z přihlášených zájemců univerzita letos vybrala studenty z Běloruska, Vietnamu, Tchaj-wanu, Jihoafrické republiky, Ukrajiny, Číny, Japonska, a také z Egypta a Arménie. „Chceme jim dát příležitost zažít univerzitní život v evropské zemi a poznat možnosti studia i vědeckého bádání, které Univerzita Pardubice nabízí,“ uvedl Ondřej Srb z Univerzity Pardubice, který letní program pro cizince připravuje.   (tom)