Opravuje se zde lávka pro pěší a most je pro chodce uzavřen. Jenže zákazu, zdá se, nikdo příliš nedbá.

„Chodci, kteří se v silnici pohybují, se dopouštějí přestupku a policie v těchto místech v minulých dnech uložila již velké množství blokových pokut. Je třeba mít tuto uzavírku v paměti a cestu dopředu plánovat jinudy, případně tento úsek překonat pomocí hromadné dopravy,“ upozorňuje policejní mluvčí Eva Maturová.

Uzavírka mostu na ulici Kpt. Bartoše v Pardubicích pro chodce potvrá až do září. Lávka se opravuje z důvodu havarijního technického stavu části, po které vede chodník. Kvůli rekonstrukci se ale musel celý uzavřít a pro chodce zde nyní platí zákaz vstupu.

To samé platí i pro jezdce na kolečkových bruslích. Dopravní policisté na místě včera chvíli hlídkovali, aby zjistili, jak občané zákazovou značku respektují. Dopravní hlídka zde včera přistihla několik hříšníků a policisté udělili několik pokut. Reakce chodců byly různé. Od úsměvů a omluvy za porušení předpisů po údiv. Nejvíce se ale na policisty rozkřičel 78letý důchodce, který se hájil tvrzením, že žádnou zákazovou značku ani dělníky na mostě neviděl. „Je to problematické místo.

Uzavírka je bohužel nutná, ale kvůli chodcům by stálo za úvahu i jiné řešení. Na mostě by se dala snížit rychlost a dočasně vyznačit úzký pruh pro pěší, protože obcházení hojně využívaného mostu je zdlouhavé. Stávající značení ale chodci musí respektovat,“ řekl policista Karel Křivánek.