„Nemáme pro budovy využití, jsou ve špatném technickém stavu a cena je příliš vysoká," zhodnotila náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková.

Rozhodnutí pardubických zastupitelů bylo jednoznačné i z toho důvodu, že město vlastní pozemky pod zmiňovanými budovami v Milheimově ulici. Ministerstvo obrany je tedy těžko prodá někomu jinému, protože by s nimi stejně nemohl disponovat. A věc má ještě jeden podstatný háček. Před pozemkem města leží ještě pozemek patřící Pražské správě nemovitostí, k objektu tedy není přístup. Pardubická radnice přiznává, že tuto záležitost nechává v podstatě „vyhnít".

Ministerstvo obrany totiž nabídku městu neučinilo poprvé. Cena za budovy v Milheimově ulici se postupně snižuje, ale městu se stále zdá vysoká. Jako řešení by vidělo bezúplatný převod. A podobných nemovitostí je na území Pardubic více. „O všech pozemcích a majetcích ministerstva obrany jednáme a žádáme bezúplatný převod nebo odprodeje za minimální částky," vysvětlila náměstkyně Dvořáčková.

Město také žádá, aby ministerstvo nechalo objekty na pozemcích na své náklady zdemolovat, pokud tedy nejsou reálně prodejné.