Stejně jako ve Starém Hradišti byla Krajskému soudu v Pardubicích doručena žaloba proti výsledku komunálních voleb v obci Srch na Pardubicku.

Cítí se poškozeni

Sdružení nezávislých kandidátů (SNK) obcí Srch, Hrádek a Pohránov tvrdí, že byla den před volbami jejich strana poškozena.
„Protikandidát, tedy Sdružení nezávislých kandidátů Pro Srch, Hrádek, Pohránov a okolí, vydalo den před volbami leták, který obsahoval nepravdivé, zkreslující a neúplné informace, které vedly k diskreditaci naší strany,“ uvedla stávající starostka a lídr SNK obcí Srch, Hrádek a Pohránov Jana Jiráňová.
„Vzhledem k tomu, že volební výsledek byl v naší obci velmi těsný, myslíme si, že tato nepravdivá kampaň poškodilo naši stranu, a proto SNK obcí Srch, Hrádek a Pohránov ve volbách těsně prohrálo. Podle nás tak došlo k ovlivnění voličů,“ konstatovala Jana Jiráňová.

„K údajnému poškození SNK obcí Srch, Hrádek a Pohránov naším letákem musím konstatovat, že uváděné informace byly čerpány ze zdrojů, které sama obec, zastoupená stávající starostkou Janou Jiráňovou, poskytla občanskému sdružení, respektive otiskla v předvolebním vydání Zpravodaje našich obcí Srch, Hrádek a Pohránov již v srpnu letošního roku,“ sdělil protikandidát Jiří Beránek z SNK Pro Srch, Hrádek, Pohránov a okolí.

„Některé informace dokonce potvrdila přímo paní Jiráňová ve svém ,soukromém’ dopise občanům, bezprostředně po volbách. Nemohu proto jinak než s touto námitkou nesouhlasit. Uváděný leták byl posledním ze čtyř, s kterými korespondoval. Rozhodně se tedy nejednalo o žádné překvapení na poslední chvíli,“ dodal.

Čekají na soud

Soud se musí k žalobě vyjádřit do dvaceti dnů od jejího doručení. Ta byla soudu podána 29. října. Do té doby se ustavující zastupitelstvo nemůže sejít a určit nové vedení obce.

(pst)