Náměstkyně si vzala k ruce i zástupce z investičního oddělení, důvod je jasný. Pokud by město objekt získalo, převezme na sebe závazek sehnat na jeho opravy nemalé peníze.

„Prošli jsme si celý Zámeček, musím říci, že jsme všichni byli opravdu nadšeni prostory i možnostmi, které skýtají, ale nejdříve musíme radě a zastupitelstvu předložit záměr, za jakým účelem bychom Zámeček chtěli. A hlavně musíme najít způsob financování. Dá se říci dopředu, že je to otázka několik desítek milionů na rekonstrukci celého Zámečku, který je bohužel v naprosto dezolátním stavu,“ říká Štěpánka Fraňková.

Náměstkyně potvrdila, že Foxconn Zámeček stále radnici nabízí a podle Fraňkové by ze strany počítačové firmy nemuselo nic závažného stát v cestě. „Ale je to v uvozovkách danajský dar pro město, který s sebou nese obrovské investice, jež bude město nuceno do opravy Zámečku vložit.“

Foxconn nabízí Zámeček za symbolickou cenu i s pozemkem, na kterém historická nemovitost stojí. „Jednání se vedou též o tom, zda by město bylo schopno se dohodnout s Foxconnem o koupi části dalších přilehlých pozemků, které by se staly jakoby parkem a byly úplně vyjmuty z areálu Foxconnu,“ říká Fraňková.

Podle ní se nyní musí vypracovat přesný záměr, co město se Zámečkem zamýšlí. „A hlavně musíme doložit i způsob financování, jak by město dokázalo rekonstrukci provést. Samozřejmě jediná šance, která nás napadá, jsou strukturální evropské fondy. Bez nich, si myslím, to nebude pro město schůdné,“ je přesvědčena náměstkyně pardubického primátora, jež chce problematiku Zámečku zpracovat nejdéle do podzimu.