Milovníci kultury, historie 
a přírody si teď s sebou na cesty mohou sbalit Zámecký a muzejní kaleidoskop, noviny plné zajímavostí ze zákulisí Východočeského muzea v Pardubicích.

Noviny jsou zdarma k dispozici v pokladně muzea, 
v Turistickém a informačním centru Pardubice a také v pardubické Krajské knihovně.

„V Zámeckém a muzejním kaleidoskopu chceme postupně odkrývat tajemství našich depozitářů.
V těch se ukrývají nejen klenoty a kuriozity, ale i artefakty, které hrají zásadní roli při upevňování regionální kulturní identity. Čtenáři zde najdou články 
o předmětech, ke kterým se jen tak někdo nedostane," představil muzejní noviny ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek.

„Zámek Pardubice je nejen sídlem muzea, ale 
i místem kulturního dění, 
o němž na stránkách také přinášíme informace. Věříme, že čtenáři v časopise najdou zalíbení a že je zavede do centra dění v jedinečné národní kulturní památce," dodal.

V Zámeckém a muzejním kaleidoskopu se čtenáři dočtou například o chystané výstavě denárového „pokladu století", objevech archeologů v Kuněticích, zámeckých pávech nebo o tom, jakým oříškem bylo pro restaurátory připravit ruchadlo pro nově otevřenou expozici Pardubice – příběh města.

„Poslední stránka je věnovaná jak jinak než sportu. 
A to konkrétně historii motocyklového závodu, který se jezdíval na dohled od zámku," sdělila mluvčí Východočeského muzea Kateřina Procházková Skůpová.

Nechybí ani soutěž pro děti, která je provede areálem Zámku Pardubice 
a expozicemi a výstavami muzea.

Kateřina Koutná