V 11 hodin bude finišovat literárně historická soutěž pro školy. Od 14 hodin se zájemcům podepíše Jaroslav Dršata, představí svůj cestopis Na kole do Jeruzaléma a ještě kousek dál a následně zahájí výstavu fotografií v Zámecké kavárně. V 16 hodin na zámku pokřtí knihu Pavla Fialy Mistr opratí Jiří Kocman a od 18 hodin je připravena beseda a autorské čtení s etnoložkou a spisovatelkou Pavlínou Brzákovou.

„Zámek zaplní knižní tituly, které na pultech kamenných knihkupectví lidé obvykle nenajdou – publikace muzeí, galerií, památkových a archeologických ústavů, ale i malých nakladatelství, které se specializují na regionální a populárně naučnou literaturu. Navíc za výhodné ceny,“ řekl Tomáš Libánek, ředitel pořádajícího Východočeského muzea v Pardubicích. Vstup na veletrh je zdarma kromě autorského čtení a besedy s etnoložkou a cestovatelkou Pavlínou Brzákovou.

Zámek bude plný knih a cestování. Během veletrhu vystaví také unikátní zbroj.Kromě autorských čtení, křtů knih či finále a vyhlášení soutěží pro školy se návštěvníci mohou těšit na mimořádnou příležitost spatřit vzácnou zbroj, kterou muzeum naposledy vystavilo před 19 lety. „Pardubický rodák Josef Boháč daroval v roce 1888 pardubickému muzeu vzácnou čerkeskou zbroj z 18. století, kterou získal jako svatební dar v Tbilisi. Zbroj vystavíme pouze na jeden den v rámci knižního veletrhu. V 13:00, 14:30 a 15:30 hodin o ní bude vyprávět historik Jan Tetřev,“ pozvala organizátorka veletrhu Renáta Tetřevová.

Josef Boháč muzeu věnoval i unikátní fotografická alba s různorodými snímky Kavkazu a jeho obyvatel. Výběr těch nejlepších bude k vidění spolu se zbrojí ve výstavních prostorách vedle rytířského sálu.

Program:
10 hodin – zahájení veletrhu
11 hodin – finále literárně historické soutěže pro školy „Tam a zase zpátky“
11 hodin – zahájení výjezdního zasedání Komise knihovníků Asociace muzeí a galerií

13, 14:30, 15:30 h – prezentace čerkeské zbroje z druhé poloviny 18. století darované Josefem Boháčem v roce 1888 Muzejnímu spolku a výstava historických fotografií Kavkazu

13.30 hodin – vyhlášení výsledků literárně historické soutěže pro školy „Tam a zase zpátky“
14 hodin– autogramiáda a prezentace cestopisu Jaroslava Dršaty: Na kole do Jeruzaléma a ještě kousek dál

15 hodin – prezentace publikací vydaných Historickým ústavem AV ČR: Václav Kessler: Paměť v kameni. Druhý život válečných pomníků; Vojtěch Kyncl: Bez výčitek… Genocida Čechů po atentátu na Reinharda Heydricha

16 hodin – křest knihy Pavla Fialy: Mistr opratí Jiří Kocman
18 hodin – Beseda s Pavlínou Brzákovou a autorské čtení – vstupné 70 Kč

Zámecká kavárna – výstava fotografií Jaroslava Dršaty: S kolem kolem Araratu

Sloupový sál – výstava finálních posterů z dějepisné soutěže „Naše škola na historických mapách“