V sobotu 16. prosince zve Východočeské muzeum na vánoční dílnu v pardubickém zámku. Od 10 do 17 hodin si můžete vyrobit „perníčkové“ ozdoby podle starých forem na vytlačovaný perník. „Děti si vyrobí koníka, srdce, zvoneček nebo podkovu, ale také svícny z netradičních materiálů,“ pozvala  edukátorka Monika Kabešová. Dílna se koná v pedagogickém ateliéru v sousedství výstavy Zahraj si Pardubice, v hospodářských budovách zámku. Vstupné na vánoční dílnu je 50 Kč. 

Neděle 17. prosince patří programu Vánoce v krojích, který spojuje dětskou prohlídku výstavy krojů s vánočním vyráběním. „Nejprve děti krátce provedeme výstavou Jaké odění, takové uctění. Prozradíme jim, co se skrývá za tajemnými názvy oděvu jako jsou například záře, šerka nebo životek. A pak se vrhneme na vybarvování a vystřihování betlémů,“ popsal etnograf Michal Hambálek. Program začne ve 14 hodin, vstupné je 50 Kč. 

Mohlo by vás zajímat: Železniční most přes Labe testovaly neobvyklé stroje

Vlaková výluka mezi Hradcem Králové a Pardubicemi skončí v úterý 19. prosince. Práce na novém železničním mostě v Rosicích završila zkouška vlastností konstrukce. | Video: Čížková Nikola