Firma, která mimo jiné vyrábí spotřebitelské a firemní počítače, notebooky a příslušenství k nim, zvažuje v Česku rozšíření svých aktivit, investovat chce několik miliard korun.

Trh práce je prý už značně vyčerpaný

„Trh práce na Pardubicku je však značně vyčerpaný," řekl pardubické krajské pobočky Úřadu práce Petr Klimpl.
Úřad práce v Pardubicích už předběžně jednal s personálním oddělením společnosti.

„Bude to poměrně problém. Připravujeme spolu s Generálním ředitelstvím Úřadu práce a ministerstvem práce a sociálních věcí opatření, aby sem pracovní síla, která by byla potřebná, dojížděla," konstatoval Petr Klimpl.
Podle něj by se zaměstnanci museli svážet i z jiných krajů, v Pardubicích by mohli být i přechodně ubytováni.

„Je to zatím v počátku, neznáme dosud strukturu potřebných zaměstnanců," vyjádřil se Petr Klimpl.

Další pracovníci by mohli pocházet ze zemí Evropské unie, o lidech z jiných států firma neuvažuje.

Podrobnosti dosud nezná ani Úřad práce v Kutné Hoře. „Zatím k té investici, o které se mluví, informace nemáme, ale jsme v kontaktu s personálním ředitelem, takže předpokládám, že nějaké zprávy v brzké době dostaneme," uvedla ředitelka kutnohorského úřadu práce Iva Pospíšilová.

Firma Foxconn hledá lidi průběžně

Foxconn podle ní hledá zaměstnance průběžně a žádné mimořádné požadavky zatím úřadu práce nesdělil.

„Jsou tady požadavky jak na lidi se základním vzděláním, tak na vyučené i středoškoláky s maturitou. Tyto požadavky tady jsou průběžně, v tuhle chvíli to není nic neobvyklého," nechala se slyšet Iva Pospíšilová.
V Česku nyní Foxconn zaměstnává kolem 5500 lidí. V pardubickém závodě jich pracuje asi 4500, z toho je podle Petra Klimpla zhruba 2350 kmenových, 2100 dodávají agentury. Ve firmách dodávajících Foxconnu externí služby pracuje v okrese Pardubice kolem 2850 lidí.

Utržili téměř 109 miliard korun

Podle posledních zveřejněných údajů v obchodním rejstříku společnost Foxconn CZ Group utržila téměř 109 miliard korun za rok, což bylo o čtyři procenta víc než v předchozím roce.

Do skupiny náleží výrobní společnost Foxconn CZ, servisní firma Foxconn Global Services Division a Foxconn Technology CZ, která se zaměřuje na výrobu a testování serverů.