Hlídku městské policie zaujal v pondělí u pardubického nádraží muž zanedbaného vzhledu, který kolem sebe nadělal nepořádek. „Tuto osobu strážníci ztotožnili za pomoci kolegů z cizinecké policie a přitom vyšlo najevo, že jde o 31letého muže, po kterém pátrají až ze Slovenska," přiblížil událost tiskový mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

I v druhém případě strážníky na ulici zaujala osoba, která trůnila v nepořádku. Další muž zanedbaného vzhledu se v hromadě odpadu usídlil u zdi obchodního domu na Masarykově náměstí. „Doklady u sebe neměl, zato projevil dostatečnou kreativitu při vymýšlení nových, ale bohužel neexistujících totožností. S ohledem na to, že přesvědčivě sehrál i známky silné opilosti, skončil na záchytné stanici. Tam došlo k zázraku. Muž náhle vystřízlivěl a dokonce se mu vrátila i paměť se skutečnou totožností," popsal Jiří Sejkora. Celou scénu s opilostí a ztrátou paměti muž sehrál kvůli tomu, že na něj byl vydán příkaz k zatčení. Po dořešení přestupku si muže převzala hlídka státní policie.

V neděli 4. června odpoledne hořel rodinný dům v Ohrazenicích.
VIDEO: Požár v Ohrazenicích. Plameny, ale i neukáznění řidiči a spory místních

Do třetice, tentokrát na Hůrkách, hlídka městské policie potkala 37letého muže, který je strážníkům velmi dobře znám a také on figuroval na seznamu hledaných osob. Byl taktéž předán policistům k dalším úkonům.