Silnice mezi Opatovicemi a Vysokou byla uzavřena kvůli rozvodněnému Labi v sobotu 10. února dopoledne a dle serveru dopravniinfo.cz má tato uzavírka trvat do pátku 16. února. „Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody na komunikacích," varují opakovaně hasiči. Na silnicích může hrozit aquaplaning, neboli ztráta přilnavosti pneumatiky k vozovce vlivem vody. Přesto někteří řidiči zákaz vjezdu ignorují.

Krajský soud řeší nešťastný případ z loňského léta, který se stal na Pardubicku. Žena je obviněná z pokusu o vraždu svého manžela, na kterého vystřelila jeho legálně drženou zbraní.
Žena vystřelila na svého muže puškou. Zřejmě nešťastná náhoda shodují se manželé

Labe je v těchto místech Pardubicka na druhém stupni povodňové aktivity, měření se provádí v nedalekých Němčicích. V úterý ráno v Němčicích hladina řeky vystoupala na 445 centimetrů, chybělo jen cca pět centimetrů k vyhlášení třetího stupně povodňové aktivity. Během dopoledne hladině mírně klesla, měření v poledne ukázalo 438 centimetrů. V Přelouči platí první stupeň povodňové aktivity. Aktuální stavy a průtoky můžete sledovat na webu Povodí Labe.

Kvůli záplavám je v regionu zavřená i silnice druhé třídy od Třebechovic pod Orebem do Krňovic. Rozlitá Orlice uzavřela silnici 298 u Třebechovic do středečních 8.30 hodin. V úterý dopoledne tu teklo přes cestu zhruba pět centimetrů vody, přesto někteří řidiči zákaz vjezdu ignorovali.

VIDEO: Řidiči jezdí přes zaplavenou silnici z Třebechovic do Krňovic

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth