„Investor na tomto místě staví bez povolení, a tím porušuje zákony,“ konstatoval primátor Pardubic Jaroslav Deml. Podle něho společnost D+D Park Pardubice, která v současnosti provádí černou stavbu, potřebuje od města získat nájemní smlouvu na městský pozemek.

Bude pokračovat?

„Pokud investor okamžitě ukončí činnost a získá dodatečné stavební povolení, může být uzavřena nájemní smlouva,“ uvedl primátor.

Zatím to ale vypadá, že stavební práce na Zelené louce zastaveny nebudou. Ředitel investora projektu, společnosti D+D Park Pardubice, Petr Dědek to nepřipouští. Opakovaně jen upozorňuje na to, že v takovém případě by projekt ztroskotal, a proto musí stavba pokračovat.

„K usnesení Rady města Pardubic se zatím vyjadřovat nebudu. Ještě jsem ho neviděl,“ řekl Petr Dědek.

Podle něho společnost nyní připravuje žádost o dodatečné stavební povolení. Petr Dědek je přesvědčen, že stavba toto povolení nakonec dostane.

„Ve spolupráci se stavebním úřadem jsme připravili řešení současné situace, dodatečné stavební povolení. Věříme, že žádost bude úspěšná. S úřadem komunikujeme od konce loňského prosince a již máme vyjádření od všech dotčených institucí,“ prohlásil Petr Dědek.

Celý projekt provází už od minulého roku problémy. V Semtíně se totiž staví bez stavebního povolení i územního rozhodnutí. Už v říjnu minulého roku byl slavnostně položen základní kámen. Až v prosinci téhož roku byla podána první žádost o územní řízení. Stavební povolení ale firma dosud nedostala.

„Stavební úřad už třikrát vyzval k ukončení stavební činnosti,“ nechal se slyšet Jaroslav Deml.

Jak to bude dál?

Petr Dědek ale stále odkazuje pouze na to, že podle stavebního zákona je možné požádat o dodatečné povolení stavby. Na otázku, jak bude dál postupovat, pokud ani to nezíská, Dědek pouze odpověděl, že pevně věří, že povolení společnost dostane.

Tereza Harbichová