Opilý zastupitel Lázní Bohdanče
a bývalý kandidát do krajských voleb Jan Vanáč v sobotu způsobil nehodu. Pod vlivem alkoholu nezvládl 
v lázeňském městě v Šípkově ulici řízení. Projel přes plot, dětské hřiště a naboural do terasy rodinného domu. Od nehody navíc utekl.

JAKO ZASTUPITEL KONČÍ

Jako zastupitel Lázní Bohdaneč Jan Vanáč včera skončil. „V pondělí jsem podal svou rezignaci na pozici zastupitele města," uvedl pro Deník Jan Vanáč.
Na další otázky ohledně své sobotní autonehody už ale odpovědět nechtěl.

„Omlouvám se, víc k tomu nemám co říci," dodal Jan Vanáč.

„To, co se stalo a stává kolem pana Vanáče, odsuzuji. Je to z hlediska spoluobčanů nebezpečné chování a jsem rád, že se to vyřešilo takto. Alespoň si nebudeme jako zastupitelé dělat ostudu," komentoval rezignaci Jana Vanáče starosta Bohdanče Miloš Karafiát.

NOC NA ZÁCHYTCE

Pro zastupitele Jana Vanáče si po nehodě museli policisté dojít do hospody. Mužům zákona před dechovou zkouškou přiznal dvě vodky a jedno pivo.

Jenže tvrzení, kterým se snažil operovat, že alkohol požil po nehodě, zřejmě neobstojí. „První dechová zkouška u řidiče ukázala 3,35 a 3,17 promile alkoholu v dechu," prohlásil mluvčí policie Jiří Tesař.
Pokud by alkohol požil až těsně po nehodě, jeho hodnota v dechu by při takto silné opilosti měla stoupat. A tři promile nejsou zrovna málo…

„Řidič byl po nehodě převezen na záchytnou stanici, kde zůstal do vystřízlivění. Byl mu zadržen řidičský průkaz a nehoda je dále 
v šetření. Čeká se i na znalecký posudek. Škoda byla předběžně vyčíslena na dvě stě tisíc korun," doplnil Jiří Tesař.