„Musím přiznat, že tak špatně vedené zastupitelstvo jsem ještě nezažil," svěřil se po pondělním mimořádném jednání zastupitelstva prvního pardubického městského obvodu jeden z jeho členů Jiří Lejhanec.

Poté, co byl odvolán z po-zice radního a skončil na malé radnici v opozici, se rozhodl napsat otevřený dopis starostovi pardubické „jedničky" Jaroslavu Menšíkovi (hnutí ANO).

ZASTUPITEL ŽÁDÁ 
REZIGNACI STAROSTY

„Chtěl bych vás požádat, zda byste nezvážil rezignaci na funkci starosty na prosincovém jednání zastupitelstva obvodu," nechal se slyšet Jiří Lejhanec.

„Vše začalo vaší kandidaturou do Senátu, kdy jste možná pod vidinou významné funkce přestal naslouchat okolí a svými většinou soukromými rozhodnutími začal škodit pověsti našeho obvodu a celého města," napsal starostovi.

„První byla kauzička, kdy jste donesl na svoji senátní kampaň 250 tisíc korun 
v hotovosti. Zde jste mohl, aniž byste si to uvědomil, zasít první semínko pochybností," vyjmenoval bývalý člen vládnoucí koalice na pardubické „jedničce".

„Pokračoval jste mediálně vděčným a bez povolení postaveným billboardem během vaší kampaně do Senátu a nesmyslným prohlášením, že jste tímto krokem chtěl upozornit na nevyužitý městský pozemek na zajímavém místě," pokračoval Jiří Lejhanec.
„Následoval problém 
s vaším putovním biografem, kdy jste neměl souhlas k využití produkce filmu Teorie tygra k politickým účelům," dodal zastupitel.

„Na jednání zastupitelstva 17. října jste se snažil obhajovat, že jste občan bydlící 
v panelovém domě, který pomáhá svou prací občanům a vyjadřoval jste se ke své minulosti před rokem 1989. Na jednání vás jeden
z občanů veřejně vyzval, abyste pod tíhou vašich pochybení odstoupil, což jste neudělal. Nakonec nikdo 
z přítomných zastupitelů nenavrhl vaše odvolání," popsal nedávnou historii Jiří Lejhanec, podle něhož se prý starosta Jaroslav Menšík „pokoutně" snažil do zápisu z jednání rady vsunout bod, který nebyl projednán, tudíž se o něm nemohlo hlasovat.

„Když se v tisku řešila kauza nelegálního parkoviště v ulici U Stadionu, byl jste veřejně pokárán primátorem města Martinem Charvátem," dodal dnes již opoziční zastupitel.

„Všechna vaše většinou soukromá pochybení ve vás vyvolala zvláštní sebereflexi, nad kterou rozum zůstává stát, a heslo ANO, bude líp se ve vašich ústech stává tragikomickým," podivoval se Jiří Lejhanec.
„Místo, abyste odstoupil, obětoval jste svoji stranickou kolegyni – místostarostku Andreu Troníčkovou, která v ničem nepochybila," podotkl člen zastupitelstva pardubické „jedničky".

„Novou koalici jste si nechal odhlasovat na mimořádném zastupitelstvu 14. listopadu v rozporu s volebním a jednacím řádem. Proto je velmi pravděpodobné, že bude volební rošáda zneplatněna," prohlásil Jiří Lejhanec.

„ŠKODÍ NEJEN SOBĚ, 
ALE CELÉMU OBVODU"

„Vším tím, co děláte posledního půl roku, škodíte nejen sobě, ale celému obvodu takovým způsobem, že zaniká kvalitní práce všech úředníků a politiků, kterým se během dvou let funkčního období podařilo udělat hodně práce," dodal v otevřeném dopise starostovi prvního obvodu zastupitel Jiří Lejhanec.

„Dopis jsem dostal teprve před několika hodinami a 
v tuto chvíli se k němu nechci vyjadřovat. Rád bych na něj reagoval až na prosincovém zastupitelstvu. Asi by ani nebylo vhodné, kdybych si s kolegou Lejhancem dopisoval přes média," reagoval starosta prvního pardubického obvodu Jaroslav Menšík (hnutí ANO). „Beru to tak, že v dopise je popsán jeho osobní názor," uzavřel Jaroslav Menšík.