Po komunálních volbách slibovala koalice mnoho věcí, mezi nimiž byl i nový styl vedení města, ten však pravděpodobně spočívá v principu nepřekládat aféry a aférky některých představitelů koalice (například pánů Kasiče, Hromádka, Motyčky).

Prolistoval jsem novinami z přelomu roku a byl jsem překvapen tím, co představitelé města slibovali a co zůstalo a zřejmě ještě dlouho zůstane v rovině slibů. Městu se ještě více vzdálily obchvaty města (ministerstvo dopravy ve své superstrategii s nimi nepočítá na příštích deset let). Křižovatka u Parama je zatím v nedohlednu, snad se začne realizovat jen hodně problematická a diskutovaná úprava přednádraží.

V centru města uděláme „špunt“?

Pěší zónu na třídě Míru (mj. ji měly ve volebních programech téměř všechny strany) má nahradit příkop před Zelenou bránou, který měl podle původních odhadů stát 80 milionů korun, nyní je uváděná cena přinejmenším dvojnásobná. A to se ještě neví, co udělá složité geologické podloží na dně bývalého řečiště.

Pokud tedy vše půjde dobře, tak si v centru města uděláme „špunt“, kdy místo čtyř pruhů svedeme vše do pruhů dvou. Možná abychom zároveň motoristům předložili variantu objízdné trasy.

I ostatní sliby zůstaly na papíře

I ostatní sliby zůstaly jen na papíře – nový fotbalový stadion nebude, představa o novém kulturním stánku místo sportovní haly rychle umlkla, nemluví se ani o třetí ledové ploše, hodně se opožďuje realizace rekonstrukce Tyršových sadů a tak bychom mohli pokračovat.
Někdy je třeba sliby vážit, aby byly splnitelné.

Petr Klimpl, zastupitel města Pardubice za ODS