Krajští zastupitelé byli zvoleni jen před pár týdny, ale už podruhé se bude jejich složení měnit. Nejprve Jana Smetanová vystřídala po rozhodnutí soudu Jana Čechlovského, nyní na svou funkci rezignoval zastupitel za Koalici pro Pardubický kraj (KPK) Marek Výborný.

Důvodem rezignace je fakt, že Výborný nemůže podle zákona jako ředitel pardubického Gymnázia Mozartova zároveň zastávat funkci krajského zastupitele. Jeho nástupcem, který složí slib na prosincovém zasedání zastupitelstva, bude další mladý kandidát Koalice pro Pardubický kraj, starosta Svitav David Šimek. Marek Výborný by se rád podílel na práci Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Složil mandát 
do rukou hejtmana

„Marek Výborný složil svůj mandát do rukou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického v úterý dopoledne," potvrdila Deníku Zuzana Nováková z oddělení komunikace kanceláře hejtmana.
A proč vlastně Marek Výborný kandidoval, když se jeho funkce neslučuje s postem zastupitele?

„V době, kdy se uzavíraly kandidátní listiny pro volby do zastupitelstev krajů, jsem ředitelem školy nebyl a ani jsem nemohl znát výsledek v té době ještě ani nevyhlášeného konkurzního řízení na tento post. Poté, co jsem se ujal funkce ředitele školy a s ohledem na skutečnost, že jsem na této škole 11 let učil, vnímám v současné době zásadní odpovědnost vůči studentům, kolegům i škole samotné. Proto jsem po zralém uvážení učinil toto rozhodnutí," vysvětlil Marek Výborný.

Ředitele jednoho z pardubických gymnázií potěšila podpora voličů, která mu pomohla dostat se do zastupitelstva z nevolitelného místa.

Z 20. místa se posunul až na třetí

„Velmi si vážím podpory voličů, kteří mě díky 2106 kroužkům posunuli z 20. místa kandidátky Koalice pro Pardubický kraj až na místo třetí. Tento výsledek neberu na lehkou váhu a nechci svým rozhodnutím zklamat důvěru těch, kteří mi ji vyjádřili," dodal Marek Výborný.
Občané si prý na něj mohou stále obracet s dotazy k činnosti Pardubického kraje.