Rekonstruovat se bude úsek od okružní křižovatky v Dražkovicích po křižovatku s ulicemi Staňkova a Svobody včetně této křižovatky.

Provádět se bude za provozu, jen od 24. října budou postupně uzavřeny kolmé přejezdy křižovatek v tomto úseku. Dotčeny budou i příměstské linky autobusů. Hotovo má být do 2. listopadu.

Chrudimská ulice zůstane průjezdná

Stavební práce začnou frézováním a vjezd bude umožněn všem vozidlům. V pátek 24. října budou uzavřeny všechny kolmé přejezdy Chrudimské ulice kromě křižovatky s ulicemi Pod Břízkami a Demokratické mládeže. V sobotu 25. října se otevře křižovatka U Kapitána (kolmý průjezd mezi ulicemi Svobody a Staňkova) a na jeden den se uzavře kolmý průjezd ulicemi Pod Břízkami a Demokratické mládeže.

Od 26. do 29. října zůstanou neprůjezdné všechny ostatní kolmé přejezdy Chrudimské ulice (od křižovatky s ulicemi Široká a Holcova po křižovatku s ulicemi Konečná a Mikulovická).


Objízdné trasy směřují okolními ulicemi přes ulice Teplého či Pichlova na rekonstruovanou silnici II/324, z ulice Nemošické povede objížďka přes Nemošice, Ostřešany a Dražkovice.

Dopravní omezení se dotkne i příměstských autobusových linek. Od pondělí 20. října do úterý 28. října nebude možné využívat zastávku Zborovské náměstí.

Zastávka se dočasně přesune

Ve směru do města na autobusové nádraží bude zřízena náhradní zastávka mezi křižovatkou s ulicí Svobody a poštou na ulici Jana Palacha.
Spoje vedené z autobusového nádraží směrem na Chrudim a Heřmanův Městec, jež jsou nyní vedeny po objízdné trase přes zastávku Hlaváčova, pojedou ulicí S. K. Neumanna až ke Krematoriu, kde bude náhradní zastávka za Zborovské náměstí na zastávce městské hromadné dopravy.

Po dobu této uzavírky dále nebudou zajíždět dva ranní školní spoje k Základní škole Staňkova, cestující místo toho vystoupí na náhradní zastávce na křižovatce ulic Jana Palacha a Svobody.
I nadále potrvá úplná uzavírka na ulici 17. listopadu v úseku od podjezdu ke křižovatce s Palackého ulicí, která začala v pondělí 13. října a skončí 2. listopadu.

„Tím se uzavře celý projekt modernizace ulic Jana Palacha, 17. listopadu a Teplého, který financuje Pardubický kraj za přispění Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod," informovala náš Deník Kateřina Procházková Skůpová z Oddělení komunikace kanceláře hejtmana Pardubického kraje a dodala, že celkové náklady projektu jsou přes 53 milionů korun.