V druhém ročníku události se účastníkům společně podařilo za 24 hodin ujet 2 714 okruhů, což znamená 19 269,4 kilometru. Organizátoři z Nadačního fondu 2P za každý okruh věnovali 20 korun pro dvojici hendikepovaných sportovců Marcelu Čermákovou a Adama Pešku. Ti reprezentují Českou republiku ve sportu boccia, který je podobný pétanque. Perníková 24 dvojici z Pardubicka darovala 54 100 korun.

V charitativním cyklistickém závodu, jehož trasa vedla přes Ráby, Brozany, Staré Hradiště a Hradiště na Písku, si v kategorii jednotlivců nejlépe vedl s ujetými 681,6 kilometry J. Burýšek, druhý skončil s 639 kilometry M. Příhoda. Těsně za nimi se umístila s 617,7 kilometry trojice jednotlivců V. Berka, P. Koza a M. Havránek.

V kategorii čtveřic se na prvním místě umístil tým Four weel drive team. S počtem 103 ujetých okruhů se tento tým zároveň stal absolutním vítězem letošní Perníkové 24. V kategorii šestic vyhrál s 624,8 kilometry tým Spolu to dáme z Tělovýchovné jednoty Léčebna Košumberk, za něhož startoval také manažer jednoty J. Hantl a na lehokole T. Vargová. Za hladký průběh závodu a dobrou atmosféru celého dne patří dík také dobrovolníkům. Tato kategorie by si zasloužila ocenění celá. Ať už hlídky na silnici nebo sponzoři, všichni se zasadili o to, že se závod uskutečnil a mohl pomoct dobré věci. Česká reprezentace vybojovala za poslední dva roky v boccie tři medaile na evropských pohárech.

Pro hendikepované

Výtěžek ze startovného podpoří dva mladé sportovce, reprezentanty v boccie z TJ Léčebny Košumberk Marcelu Čermákovou a Adama Pešku. Peníze jim umožní startovat na turnaji Evropského poháru v Nymburce.

Adam Peška z obce Rohovládova Bělá se narodil se svalovou dystrofií Duchenova typu a ve svých 21 letech je upoután na invalidní vozík. Přesto vystudoval gymnázium a před osmi lety se začal věnovat sportu pro hendikepované. Dostal se do české reprezentace a vloni získal v České republice první místo v jednotlivcích.

Marcela Čermáková se narodila s dětskou mozkovou obrnou a pohybuje se na vozíku. Je jí 18 let a studuje na Obchodní akademii v Chrudimi. Boccie se věnuje devátým rokem. Má za sebou první starty v nejužším reprezentačním výběru.

Dobrovolní hasiči z Vyšehněvic v červnu uspořádali první ročník Memoriálu Petra Kolmana.
Sbor dobrovolných hasičů Vyšehněvice