Po týdnu budou na pískovém kolbišti v areálu Dostihového závodiště v Pardubicích pokračovat Hobby soutěže v parkurovém skákání. Čtvrtý díl letošního seriálu veřejných závodů, které jsou přístupné pro všechny koně a jezdce bez omezení, se koná dnes od patnácti hodin.

Tři klání za sebou

Hobby skákání má za sebou zatím tři klání. A při každém z nich se nejvíce dařilo jedné jezdkyni, která dokázala vybojovat vítězství ve dvou ze čtyř vypsaných parkurů.

Vyhrávaly ženy

Napoprvé se v nejlepším světle předvedla Eliška Jandová ze stáje Dvořák Barchov. O týden později si dvě prvenství na své konto připsala Dominika Urbanová z Malé jezdecké společnosti z Lohenic. A poté na svůj předchozí úspěch navázala Eliška Jandová. V minulém týdnu znovu vyhrála dvakrát.
„Jsme velice spokojeni s tím, že oproti loňsku se úroveň Hobby skákání posunula znatelně nahoru. A stejně tak nás těší, že při každém závodu byla vyšší účast než při tom předchozím a že si k nám nacházejí cestu stále noví lidé. Doufejme, že to bude platit také o nadcházející středě,“ řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a zároveň stavitel parkuru a vedoucí tréninku.

Obvyklý program

Středeční Hobby skákání bude mít obvyklý program. Opět nabídne čtyři soutěže. Začínat se bude parkurem s překážkami do 70 centimetrů.
Poté budou následovat překážky do 90, do 100 a do 110 centimetrů. Parkur má vždy osm překážek a po něm následuje rozeskakování se čtyřmi překážkami.

Hobby skákání se na koná na pískovém kolbišti. Začátek první soutěže je v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se odehraje od 14.00 do 15.00 hodin. Startovné je 150 korun za každý start. Diváci mají na závodiště vstup zcela zdarma.

Prohlídka závodiště

Návštěvu parkurových závodů mohou i návštěvníci opět spojit s další prohlídkou dostihového závodiště s průvodcem. Bude začínat v 16.00 hodin. Tentokrát naposledy se při ní nebude platit žádné vstupné.

Dušan Korel, PR manažer Dostihového spolku