V sobotu se dostihové závodiště otevře v osm hodin, kdy budou zahájeny soutěže plemene hafling. „Během chovatelských přehlídek a šampionátů se představí i další plemena, například shetland a welch pony. Rozsáhlý a tradiční program mají chladnokrevná plemena. Svaz chovatelů norika, slezského norika a českomoravského belgického koně v České republice je dokonce spolupořadatelem výstavy,“ uvedla manažerka výstavy Kateřina Mandysová. Chladnokrevná plemena své dovednosti předvedou také v orbě, ovladatelnosti a tahu.

Na diváky čeká také karneval na koních, soutěž o nejhezčího koně a také voříškiáda. V sobotu večer se uskuteční country bál. Vrcholem doprovodného programu bude rytířský turnaj v podání brněnské divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci. Letos se zaměřili na výročí Řádu templářů, který byl pravděpodobně založen před 900 lety. Hlavní program začíná v sobotu ve 14 hodin, v neděli v poledne.

Základní vstupné na sobotu je 190 Kč, na neděli 130 Kč. Mládež a studenti platí polovinu, děti do 140 cm, senioři nad 65 let a držitelé průkazů ZTP/ TP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Zajímavou nabídku má závodiště pro návštěvníky Sportovního parku Pardubice. Pokud diváci dorazí na výstavu Koně v akci s hrací kartou parku a koupí vstupenku pro dospělého, další vstupenku dostanou zdarma.

Program:

Sobota 24. srpna
8:00 hod. zahájení soutěží plemene hafling
Jezdecké hry pro děti
12:00 hod. zahájení soutěže v orbě
14:00 hod. hlavní program před tribunami
16:00 hod. zahájení soutěže v tahu
20:00 hod. večerní program

Neděle 25. srpna
8:00 hod. zahájení soutěží plemene hafling
Jezdecké hry pro děti
12:00 hod. hlavní program před tribunami s rytířským turnajem
(ukončení programu cca 16:00 hod. dostihem chladnokrevných koní)
14:00 hod. závody minikoní