Na posluchače čeká ve dvou dnech a na dvou pódiích výběr toho nejlepšího z české hudební scény.

Brány závodiště se otevřou již zítra v 15 hodin, načež zahraje kapela W.A.F. a následovat bude písničkář Xindl X, Mňága a Žďorp, Pražský výběr nebo také popová hudební skupina Mig 21.

„Do Pardubic se samozřejmě moc těšíme. Máme speciální vizuální show, kterou jsme vytvořili jenom pro Létofesty. Je to takové světelné a projekční půlkruhové překvapení, víc neprozradíme,“ nalákal kapelník a bubeník Mig 21 Jan Hladík s tím, že chystají také hudební novinku. „Důležitější je, že máme novou písničku a singl do rádií Hyjé!, kterou do Pardubic také přivezeme,“ dodal Hladík.

Jaguár na krku, zebra na bundě

První festivalový den zakončí plzeňská skupina Mandrage, která divákům přinese své největší hity, ale také písně z nové desky Po půlnoci. Pravděpodobně tak zazní songy jako Hledá se žena, Mechanik, Motýli nebo Jaguár na krku. „Tohle léto kapela vystupuje v kostýmech, kdy nosí zebří bundy, do Pardubic s sebou přiveze speciální světelnou show,“ řekla Lucie Hájková z managementu skupiny Mandrage.

Zahraje i domácí Vypsaná fiXa

Sobotní program odstartuje Mensfield a poté se představí Marek Ztracený. I při jeho koncertě se posluchači mohou těšit na překvapení. „Máme přichystáno něco vážně moc speciálního, bude to skvělé,“ avizoval zpěvák. Na pódiu také vystoupí domácí Vypsaná fiXa, fanoušci si tak vychutnají písně jako Antidepresivní rybička, 1982 nebo Dezolát. Velké finále následně odehraje kapela Divokej Bill.

Kromě hudby se mohou návštěvníci těšit na trochu adrenalinového sportu – přistavena bude mobilní rampa. „Představí se přední rideři na freestyle BMX nebo freestyle koloběžce,“ informovali organizátoři s tím, že na místě bude k zapůjčení vybavení a lidé si budou moci rampu vyzkoušet na vlastní kůži.