„Užil jsem si to maximálně. Jsem rád, když si něco takového můžu zkusit,“ řekl. „S oblibou chodím i na atrakce. Tam mě ale nechtějí pustit, tak se s nimi občas domluvím, že to dají jen na poloviční rychlost. Všichni si potom říkají, že když na to může vlézt vozíčkář, tak oni taky. Pak je sranda, když to provozovatel pustí naplno a holky ječí,“ smál se Mach.

Nevšední zážitkový seminář Zažij si na vlastní kůži pořádalo v úterý dopoledne univerzitní centrum ALMA a akademická poradna Univerzity Pardubice. Návštěvníci se během informačního dopoledne dozvěděli více o životě osob se zdravotním postižením. K vidění a vyzkoušení byly netradiční zážitkové aktivity, jako například sledge hokej, rehabilitační pomůcka takzvaný kůň v obýváku, arteterapie, muzikoterapie, denní pomůcky pro osoby se zrakovým postižením a deskové hry pro osoby se zrakovým postižením.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet právě i lezení na sedm metrů vysoké mobilní horolezecké stěně a další možnosti aktivního života zdravotně postižených osob. (len, pro)