Druhý červnový víkend si na své přijdou všichni gurmáni. Do krajského města totiž zamíří dvoudenní festival jídla. Prima Fresh festival nabídne nabitý program. „Při přípravách letošního ročníku jsme udělali mezi lidmi anketu, které podniky u nás považují za legendární, a ty vybrané jsme oslovili. Ročník 2023 považujeme za unikátní,“ řekl ředitel festivalu Petr Jirásek.

Jedním z takových legendárních podniků je Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha. Ten Pardubákům naservíruje třeba grilovanou chobotnici, halibuta s lanýžovou omáčkou, krevety nebo pečený bůček. Se svým menu do Pardubic ale dorazí i Marcel Ihnačák nebo Pavel Sapík. Na cooking stagi nezůstane pozadu ani vítězka soutěže MasterChef Česko Veronika Besky.

Již tradiční Food Truck Fest na louce za Enteria Arenou v Pardubicích.
Pardubáci si pochutnali, dorazil festival na kolech: pastrami, burgry i spritz

Mezi hvězdami gastronomického nebe se neztratí ani místní podniky. V Pardubicích si festivalové menu přichystal tým podniku Laborka, U Tlusté kachny nebo restaurace Čtyři sestry.

Cooking show i degustace

Na akci bude vařit také kapitán „nároďáku“ Patrik Bečvář, Pavel Berky, nebo herci ze seriálu ZOO. Zábavu v pátek rozproudí energická kapela Děda Mládek Illegal Band, v sobotu pak komik Lukáš Pavlásek nebo moravská cimbálovka. Kromě řízené degustace nebo ochutnávek od lokálních restaurací, lidé budou moci okusit i extrémní catering nebo vinařskou zónu.

Platit se bude online

Jednodenní vstupenka vyjde na 150 korun, dvoudenní pak na 199 korun.
„Velká změna se letos týká platebních podmínek, nově bude možné platit kartou, hodinkami nebo mobilem po celém areálu. V případě, že budou mít návštěvníci pouze hotovost, bude potřeba si koupit festivalový náramek s čipem a dobít si ho v hotovosti,“ popsal Jirásek.

Nejvýhodnější vstupenka se dá pořídit v předprodeji. Dvoudenní vstupenka se skleničkou z edice Prima Fresh festivalu od Crystalexu je za 249 Kč. Bez skleničky za 199 Kč. Jednodenní vstup v předprodeji se sklenkou je za 199 Kč a bez skleničky za 150 Kč.Na místě už je možné si zakoupit pouze samotnou vstupenku na 1 den za 150 Kč. Děti do 140 cm a ZTP zdarma

Akce bude mít i charitativní rozměr. „Válka na Ukrajině se dotkla nás všech, proto když se naskytla možnost pomoci a zapojit se do charitativního projektu, neváhali jsme ani minutu,” okomentoval Petr Jirásek, zapojení se do projektu S Ukrajinou v srdci, kde je společně s Pivovarem Raven.

Marinka a Jirinka jsou máma s dcerou, které se zachránily před válkou na Ukrajině a své kuchařské umění přesunuly do České republiky a také na Prima Fresh festival, kde budou nabízet tradiční ukrajinská jídla.

„Ochutnáte nalisniky, vareničky nebo holúbky a navíc tím přispějete na koupi sanitky, které jsou na Ukrajině stále potřeba. Celý zisk totiž poputuje na konkrétní humanitární pomoc,” doplnil ředitel festivalu.

Požár v ponděllí vypukl v pneuservisu.
U Pardubic hořel pneuservis. Dým zamořil Barchov, lidé neměli vycházet z domu

Pořadatelé akce slibují i program pro děti. V dětském koutku si děti užijí malování na obličej, třpytivé tetování, tvůrčí balonkovou dílnu nebo skákací hrad.