Zbyněk Kusý nepřestává překvapovat! Nejprve způsobil šok všem hokejovým fanouškům, když skončil ve funkci generálního manažera hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Poté se nestačili divit sportovní experti, poté, co ohlásil přestup od ledního hokeje k fotbalu, stal se novým manažerem Slavie Praha.

Vstup do politiky

Překvapením číslo tři je Kusého vstup do politiky. V podzimních krajských volbách bude totiž figurovat na druhém místě kandidátní listiny Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ).

„Za 22 let své kariéry jsem nasbíral mnoho zkušeností, které chci v politice zúročit. Chci se zabývat problematikou, které rozumím. Stát se podle mého názoru nedostatečně zapojuje do mládežnického sportu. Vidím velké rezervy rovněž na úrovni měst a krajů," uvedl Zbyněk Kusý, který bude za SPOZ kandidovat jako nestraník.

Nabídka od Zemanovců prý ale nebyla jediná, Kusého lákaly i jiné politické subjekty.

„Nabídek jsem měl více. Pro SPOZ rozhodl fakt, že za ně mohu kandidovat jako nestraník. Ostatní po mně požadovali vstup do strany. To je dost velký závazek, zvlášť, když nemám dosud s politikou žádné zkušenosti," nechal se slyšet Zbyněk Kusý.

SPOZ v Pardubickém kraji slavila relativní úspěch v parlamentních volbách v roce 2010, získala zde tehdy 5,23 procenta. Pro Zemanovce se tak stal Pardubický kraj čtvrtým nejúspěšnějším. Představitelé strany proto hýří sebevědomím i před blížícími se krajskými volbami.

„Jsme přesvědčeni, že budeme hrát důležitou úlohu v povolebním koaličním jednání. Myslím, že máme dobře nakročeno," uvedl lídr kandidátky SPOZ v Pardubickém kraji Jaromír Dušek s tím, že v průzkumech má strana kolem šesti procent.

Lídrem odborář

Jaromír Dušek je odborovým předákem. Do roku 1990 dělal výpravčího v České Třebové, nyní už se přes dvacet let angažuje v železničních odborech.

„Prioritou je pro nás prosadit prvky přímé demokracie. O investicích v regionu by měli rozhodovat lidé. Nechceme, abychom byli zařazováni mezi levicové strany. Jsme spíše středová strana se zaměřením na sociální tematiku," dodal Jaromír Dušek.

Lukáš Dubský