Město se chystá na rekonstrukci stadionu přibližně za 100 milionů korun. Nyní připravuje projekt a následně bude žádat o dotace, bez kterých by kompletní realizace nebyla možná.

„Je to bývalý spartakiádní stadion uvedený do provozu v 60. letech. Již nevyhovuje sportování v Holicích," objasnil místostarosta Holic Petr Bajer. V současné době se objekt využívá málo, hlavně k fotbalovým utkáním a olympiádám základních škol.

Špatná tribuna i štěrková dráha

Dnes už je ve špatném stavu tribuna i štěrkový ovál, na kterém často stojí voda, nevyhovuje ani osvětlení.

„Rádi bychom vybudovali kvalitní zázemí pro atletiku v Holicích. V projektu počítáme s novým oválem, ale také hřištěm na pétanque, víceúčelovým hřištěm a venkovní posilovnou pro širokou veřejnost," přiblížil plány města Petr Bajer. Osobně by byl rád, kdyby došlo také na výstavbu dráhy pro in-line bruslení a případně i kluziště.

„Tato sportoviště v Holicích chybí. Míčové hry mají slušné zázemí ve sportovní hale i na travnatých hřištích, která jsou ve slušném stavu. Teď chceme poskytnout dobré podmínky pro sportování i těm, kteří nemají talent na fotbal nebo basketbal, a zajímá je třeba právě atletika," dodal místostarosta Holic.

Projekt připravuje město i pro svou sportovní halu. V té se má v příštím roce, nejlépe za přispění dotace, rekonstruovat sociální zařízení, podhledy a osvětlení. Celkem jde o akci za dvacet milionů korun.

Příští rok bude v Holicích z hlediska investic patřit sportu. Letos šly velké sumy z rozpočtu do chodníků. „Poslední části se ještě dokončují, ale v současné chvíli už máme přes tři kilometry zrekonstruovaných nebo úplně nových chodníků," popsal místostarosta Bajer. V příštím roce se má v budování chodníků ještě pokračovat. Čeká se, až vodovody a kanalizace dokončí práce na potrubí ve Starých Holicích, pak by město investovalo do chodníků i tam.

Ve frontě na peníze čeká také Mateřská škola v Pardubické ulici, kde se má rekonstruovat školní kuchyně.

Stejnou obnovou letos prošla druhá holická mateřská škola v ulici Holubova.

Na nejmladší obyvatele město myslí i jinak.

V letošním roce opravilo a rozšířilo tři dětská hřiště na svém území celkem za jeden a půl milionu korun.
„Příští rok chceme vybudovat ještě druhé hřiště na sídlišti Muška. Žije tam mnoho mladých rodin a jedno hřiště už není pro tuto lokalitu dostačující," uvedl místostarosta Petr Bajer s tím, že nejde o jediné akce, které město v následujícím roce chystá.