„Jeho součástí je nejen dohled policistů nad silničním provozem a přechody pro chodce, ale především upozornění na nebezpečný mýtus, že chodec má na přechodu vždy a všude přednost. Opravdu tomu tak není," vysvětluje pardubická policejní mluvčí Jana Drtinová.

Na Pardubicku můžete policisty se „Zebrou" potkat od 1. do 4. září u přechodů v blízkosti základních škol zpravidla od sedmi do osmi hodin ráno, ale třeba i v odpoledních hodinách.

„Spolu s policisty dopravní a pořádkové služby budeme na místě i my jako tiskové mluvčí spolu s krajským koordinátorem BESIPu a zástupci zdravotní pojišťovny. Dětem, které odpoví správně na otázky z dopravní výchovy týkající se bezpečnosti, pak dáme i malé dárky v podobě reflexních prvků a přívěsků," slíbila Jana Drtinová.

K přechodům pro chodce v Pardubicích se k zahájení školního roku chystají také strážníci městské policie.

„Na dopravu dohlédnou na více než dvaceti přechodech a dalších místech v okolí škol mezi půl osmou až osmou hodinou ráno. Ke školám se pak hlídky vracejí i kolem dvanácté hodiny kvůli nejmenším dětem. Tento dozor zajišťujeme za každého počasí po celý školní rok, ale i podle aktuálních potřeb jednotlivých škol," sdělil náměstek ředitele Městské policie Pardubice Josef Sentivan.