Ve čtvrtek 11. dubna se v Pardubicích koná 10. ročník odborného setkání Železnice Pardubice 2024. Spolupořadateli setkání, na kterém se podle organizátorů sejde železniční elita, aby představila budoucnost české železnice, jsou Dopravní fakulta Jana Pernera UPCE a Fakulta dopravní ČVUT v Praze.

Účastníky čekají přednášky, které napoví, jakým směrem se bude česká železnice ubírat. Nosnými tématy letošního ročníku jsou: dlouhodobé a stabilní financování železnice, velké investiční akce na železnici ve východních Čechách a železniční technologie budoucnosti. Program, včetně představení vystupujících hostů naleznete ZDE.

Druhá etapa prací zahrnuje rekonstrukci nádražní haly, východního provozního křídla a západního křídla s bytovým domem.
Začíná oprava pardubického nádraží: nové obchody, toalety i podzemní parkoviště

„Pro školy a zájemce o technické obory jsme připravili dopolední Veletrh pracovních příležitostí a osobního rozvoje, na kterém bude k vidění výstavní expozice partnerů, ukázky pracovní techniky, virtuální realita v přímém přenosu, prezentace moderních IT technologií, 3D projektování, ukázky digitalizace a využití AI (umělé inteligence) ve stavebnictví, výukové a výzkumné technologie, simulátory výuky jízdy a řízení provozu a další," uvedl za pořadatele setkání Lukáš Luzar. Doplnil, že hlavním lákadlem dopoledního programu bude přednáška jedné z největších technologických osobností současnosti Petra Máry na téma AI - Jak poslední vynález lidstva ovlivní železnici.

Odpolední část se ponese v odborném duchu strategického investování, velkých investic Správy železnic v regionu a pořadatelé slibují také horké novinky ze světa české železnice.

Vstup na setkání Železnice Pardubice 2024,které se uskuteční 11. dubna od 9 do 17 hodin v Aule A1 Univerzity Pardubice, je zdarma. Přihlásit se mohou všichni se zájmem o českou železnici, ať už se jedná o studenty, odborníky, zástupce měst a krajů nebo železniční fanoušky. Registrace je možná ZDE.