Letošní několikeré volby se blíží a stále více o sobě dává vědět nový subjekt na české politické scéně. Strana práv občanů, za níž stojí bývalý premiér a předseda sociálních demokratů Miloš Zeman.

Své lidi a tahouny kandidátek hledá nová strana i v regionu. Osloven byl například Miloš Titz, bývalý poslanec za ČSSD. Ten ale dres měnit nehodlá.
Prvním signálem, že se v řadách sociálních demokratů dají očekávat odchody z jejich řad, bylo vystoupení ze strany Jacka Morávka. Ten v pondělí oznámil, že v ČSSD končí, i z důvodu údajné politické korupce a nedemokratického řízení. Netají se přitom svými sympatiemi k Miloši Zemanovi. Také to vyvolává spekulace, proč se rozhodl ukončit členství v ČSSD. V zákulisí se hovoří i o dalších lidech, kteří byli osloveni nově se tvořící Stranou práv občanů.

Exposlanec zůstává

Jedním z nich je sociálně demokratický exposlanec Miloš Titz. Včera potvrdil, že byl skutečně kontaktován.
„Ano, ale spíše tak, zda bych jim někoho ,nedohodil’. Rozhodně mne nelanařili. Možná, že to dělají velmi rafinovaně, ale zatím ne,“ uvedl Miloš Titz s tím, že jim ani žádnou osobu nedoporučil.

Na Stranu práv občanů se dívá spíše skepticky a neví, co její název vlastně znamená.
„Jsou bez programu a je to naprosto nic neříkající název,“ prohlásil s tím, že zůstává dál řadovým členem ČSSD.
„Ale nikdy neříkej nikdy. Kdybych byl eventuálně nějakým způsobem osloven a sám bych uznal, že oslovení má nějaký racionální základ, tak bych asi do toho šel. Zdravíčko i hlava mi zatím slouží,“ dodal Miloš Titz s tím, že by ale muselo jít o nabídku sociálních demokratů.

Dalším představitelem ČSSD v Pardubickém kraji, který by mohl být v hledáčku Strany práv občanů, je Miloslav Soušek, současný poslanec parlamentu. Jeho vyjádření se nám včera do uzávěrky nepodařilo získat.

„Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem neslyšel, že příznivci Miloše Zemana byli u toho a toho a ten a ten uvažuje o tom a o tom. Z nějakého masového úprku z ČSSD strach nemám a rozhodně je nevnímám jako třídního nepřítele. Ale je třeba se také podívat na to, v jakých řadách loví,“ poznamenal už v pondělí předseda krajského výkonného výboru ČSSD, pardubický poslanec Miroslav Váňa.