Funkcionářská kariéra Kusého je spojena zejména s Pardubicemi, kde působil jako generální manažer v letech 1993 až 2011 a Východočeši pod jeho vedením získali tři extraligové tituly. Jako manažer se podílel i na triumfech seniorské a juniorské reprezentace na světových šampionátech. Byl také místopředsedou Českého svazu ledního hokeje.

„Tato zpráva nás všechny velmi zasáhla. Zbyněk Kusý pro pardubický i celý český hokej vykonal spoustu práci," uvedl generální manažer Dynama Pavel Rohlík na klubovém webu. „Díky němu jsem mohl začít pracovat pro pardubický klub po ukončení hráčské kariéry, hodně jsem se od něj naučil. Za klub bych rád vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým," řekl Rohlík. Pardubický klub uctí památku Kusého minutou ticha před dnešním zápasem s Olomoucí.

Zbyněk Kusý byl také zastupitelem Pardubického kraje zvoleným za Stranu práv občanů, kde vykonával funkci předsedy výboru pro sport, volnočasové aktivity a cestovní ruch. „Zpráva o náhlém odchodu Zbyňka Kusého mne překvapila a zasáhla. Od jeho zvolení zastupitelem kraje jsem s ním měl možnost opakovaně spolupracovat a naše debaty byly vždy konstruktivní. Vážím si jeho práce, kterou dlouhá léta odváděl nejen pro pardubický, ale i celý český hokej, jelikož byl v roli manažera podepsán pod největšími úspěchy českého hokeje. Svojí činností pomohl k rozvoji sportu, a to nejen hokeje, v celém našem kraji. V této těžké chvíli bych rád vyjádřil upřímnou soustrast nejbližší rodině a všem, kteří Zbyňka Kusého znali a měli možnost s ním spolupracovat," sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Policie nesdělila jméno, ale potvrdila šetření v domě na pražském Břevnově, kde Kusý bydlel.

„Mohu potvrdit, že na adrese, kterou uvádíte, byl ve čtvrtek deset minut před 23. hodinou hlášen na tísňovou linku 158 nález těla v jednom z bytů. Na místě nebyly zjištěny jakékoli okolnosti nasvědčující násilnému úmrtí, řekl Deníku Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Výjezd zmínila i Jiřina Ernestová z centrály záchranné služby. Ani ona ale konkrétní informace neuvedla. „Koroner stanovil úmrtí muže ročníku narození 1966 z neznámé příčiny," konstatovala s dodatkem, že více prozradí výsledky nařízené pitvy.

Pokud by policisté získali byť jen náznaky nasvědčující možnému spáchání trestného činu, případ by okamžitě přebírali detektivové z kriminálky.
Sportovní funkcionář Zbyněk Kusý (*1966-2015) byl dlouholetým ředitelem hokejových Pardubic, vedoucím hokejové reprezentace, pracoval jako předseda organizačního výboru hokejového MS 2004 a rok byl sportovním ředitelem fotbalové Slavie. Byl zastupitelem Pardubického kraje za SPOZ.

Více informací zjišťujeme…