Čerstvý sníh v ulicích připravil zkoušku rovnováhy nejen řidičům, ale i chodcům. Ošklivě si při pádu poranila nohu 18letá dívka na třídě Míru v Pardubicích. Pomoc jí nabídli kolemjdoucí i hlídka strážníků.

"Strážníci, respektive hlídka pomněnek se okamžitě ujala pomoci. Ženy v uniformách uložily zraněnou slečnu na lavičku a využily pomoci přítomných občanů, kdy je požádaly, zda někdo z blízkých obchodů nemá k dispozici deku. Poté slečnu zabalily do dvou přikrývek, aby k celkovému zhoršenému zdravotnímu stavu spojeným se šokem nedošlo navíc i k podchlazení. Během poskytování pomoci se zároveň spojily i s dispečinkem záchranky, která na místo vyslala sanitku," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Zraněná slečna zůstala v péči hlídky městské policie až do příjezdu zdravotníků, kteří ji převezli do nemocnice.

K dalšímu uklouznutí byli voláni strážníci ještě tu samou hodinu. Upadl starý muž. "Zde byli v pomoci rychlejší kolemjdoucí, kteří seniorovi pomohli zpět na nohy a odvedli jej do blízkého domova. Hlídka na místě tedy ověřila, že je o devětasedmdesátiletého muže postaráno a že je v pořádku, poté místo opustila," dodala Klementová.