Své kamarádce se svěřila, že ji život nebaví a že spolyká prášky. Kamarádka tuto informaci nepodcenila a rozhodla se jet svou přítelkyni zkontrolovat v místě bydliště. Na zvonění ovšem nereagovala, pouze stála u okna a nepřítomně hleděla přes záclonu ven.

Zpráva: Pomoc

„Její kamarádka si všimla, že má ovázané zápěstí. Vzápětí ji přišla na mobil zpráva se stručným textem „Pomoc". Proto se rozhodla zalarmovat městskou policii," vysvětlila mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová. „Strážníci se k ženě dostali během chvilky. Po příjezdu na místo spolupracovali sousedé, kteří hlídku pustili do domu, a strážníci tak mohli ihned zakročit," podotkla mluvčí.

Zmatená žena začala při komunikaci s hlídkou ztrácet pozornost a neustále usínala.

Přišli včas

Strážníci kolabující ženu usadili, zajistili jí teplo, udržovali ji ve stavu bdělosti a začali zjišťovat, jaké prášky a kolik jich spolykala.

Během tohoto pátrání přivolali na místo záchranku. Ještě před jejím příjezdem se strážníkům podařilo dohledat dvě tuby léků, kde chybělo zhruba 60 tablet. Tyto informace poté hlídka předala lékaři, ale také státní policii, která si případ převzala.