Náhlá nevolnost přepadla sedmaosmdesátiletou ženu v Bělehradské ulici v Pardubicích. Žena upadla na chodník a přitom se zranila na hlavě. Na pomoc jí hned přispěchali svědci nehody i pardubičtí strážníci. „Zraněná žena nebyla zprvu schopná žádné komunikace, později se přeci jen povedlo z ní dostat pár slov a zjistit, že se jedná o diabetičku, která se léčí s vysokým tlakem," popsal mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora. Strážníci ženě poskytli první pomoc a hlídali její životní funkce do příjezdu záchranné služby.

Se  svými obavami o další seniorku se hlídce strážníků svěřila půl hodiny před půlnocí obyvatelka sídliště Dubina v Pardubicích. Všimla si starší ženy, která bloudí ulicí Luďka Matury. Strážníci opravdu našli 83letou ženu, která vyšla z bytu, ale už se do něj nedovedla vrátit. Strážníci jí nakonec pomohli oživit paměť natolik, že si vzpomněla na adresu. S paní pro jistotu došli až k domovním dveřím a po ujištění, že je vše v pořádku a není potřeba další pomoci, jí popřáli klidnou noc.

„Děkujeme na tomto místě vám všem, kteří jste pomáhali a pomáháte člověku v nouzi. Ne vždy je to taková samozřejmost, jak se zdá," dodávají pardubičtí strážníci.