V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci devíti finalistek nejvíce hlasů. Vítězka je zkušenou zdravotnicí, ale také lektorkou, choreografkou a dobrovolnicí. Již 17 let vede Pohybové studio Sluníčko v Hlinsku, kde sama trénuje 150 dětí. Je také držitelkou Ceny médií, která se uděluje v rámci ocenění Pardubického kraje. Získala ji za odvahu, rychlou reakci a záchranu života. V roce 2018 na jedné z akcí Pohybového studia Sluníčko došlo ke kolapsu a zástavě srdce u tehdy třiapůlletého chlapce. Michaela dítě na místě úspěšně resuscitovala.

„Měli jsme za sebou asi čtvrté vystoupení programu, když za mnou přiběhla uplakaná maminka, že s Danečkem je zle,“ zavzpomínala tehdy v rozhovoru pro Deník Michaela Sodomková. Tak jak byla - v kostýmu pana Tau - seskočila z pódia a spěchala na pomoc. „Chlapec byl promodralý, nedýchal. Zjistila jsem, že má jazyk zapadlý až po kořen. Byl celý v křeči, dostat jazyk ven byl boj, ale povedlo se. Pětkrát jsem vdechla a začala masáž srdce. Asi po třetí intervenci se Daneček rozkašlal. Byla to neskutečná úleva, neskutečný pocit, když jsem viděla, že reaguje,“ popsala zdravotní sestra při převzetí Ceny médií v roce 2019. Michaela Sodomková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 12. října 2020 v Senátu Parlamentu ČR.

Celkem byly oceněny tři ženy z Pardubického kraje, které získaly nejvíce hlasů veřejnosti. Kromě regionální vítězky Michaely Sodomkové tak byla oceněna in memoriam Monika Peterková, která svůj život zasvětila centru Don Bosco, a Michaela Matoušková, starostka obce Řečany nad Labem.