Až doslova na práh smrti se propracovala žena bez domova v Pardubicích. Na její stav nejprve upozornil její druh, který vyhledal správce pardubické městské ubytovny s tím, že jeho přítelkyně má opravdu vážný zdravotní problém.

"Správce ubytovny tuto informaci předal asistentovi prevence kriminality. Ten zajistil příjezd hlídky z příslušného obvodu, která informaci prověřila přímo na uvedeném místě," popsala mluvčí strážníků Lenka Uskobová.

Žena v dřevěnné chatrči nebyla schopna vlastního pohybu a byla ve velmi špatném zdravotním stavu. I přes evidentní stav ale zatvrzele odmítala lékařskou prohlídku.

"Vzhledem k tomu, že hlídka vyhodnotila její zdravotní stav jako život ohrožující, byl strážníky na místo přivolán lékař. Protože se jednalo o těžko přístupný terén, přivolali si strážníci na pomoc ještě výjezdovou hlídku, která svým kolegům a záchrance pomohla zpřístupnit prostor, kde žena ležela. Muži zákona ženu z chatky vynesli a předali ji do péče lékaře," dodala Lenka Uskobová.

Záchranná služba neměla jinou možnost, než ženu předat do nemocnice, neboť její stav vyžadoval dlouhodobou odbornou péči. "Strážníci ještě informovali příslušného poskytovatele sociálních služeb o tom, že jeho klientka je převážena do zdravotnického zařízení k vyšetření," uzavřela Uskobová.