Ve středu se zde totiž od 9 do 17 hodin uskuteční Den podnikavých žen, během kterého se představí třicet pondikatelek. Návštěvníci budou mít šanci prohlédnout a nakoupit si jejich výrobky – od místních delikates až po návrhářská díla v podobě oblečení a šperků. Skupina podnikavých žen v kraji má velmi široký záběr. Od pečiva, sýrů, zdravých zákusků, módy a módních doplňků až po služby, mezi něž patří jógová studia či jazykové a školní vzdělávání.

Součástí akce, na kterou je vstup zdarma, bude letos i autogramiáda tří mladých spisovatelek a bloggerek. Bára Bečvářová, Anička Musilová a Sváťa Vašková zde představí a zájemcům podepíší své knihy Copatá máma, Černooká a Coolinářka. Autogramiáda moderovaná improvizační skupinou Paleťáci začne v 11 hodin.

Akci pořádá nezisková organizace Spolek podnikavých žen z Pardubického kraje a Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ta již téměř dva roky pracuje na podpoře podnikání žen v České republice. „Podpora podnikání žen nám dává dlouhodobě smysl. Z různých průzkumů vyplývá, že téměř každá třetí žena sní o vlastním podnikání,“ řekl ředitel pardubické kanceláře CzechInvestu Tomáš Vlasák.

Na akci jsou vítané také maminky s dětmi a vozíčkáři. Do krajské budovy bývalé Reálky je bezbariérový přístup.