Veřejnost na zbrusu novou mobilní ledovou plochu poprvé vyjede o den později, tedy v neděli. Bruslit se bude až do konce února příštího roku, kdy se na závodiště vrátí dostihový provoz. Ledová plocha s rozměry kanadského hřiště během několika týdnů vyrostla na prostranství před hlavní tribunou.

Pro mateřské a základní školy budou v pracovním týdny vyhrazené dopolední hodiny, odpoledne bude patřit veřejnému bruslení, večerní hodiny pak jsou k pronájmu pro uzavřené skupiny. O víkendech a prázdninách bude kluziště otevřeno prioritně pro veřejné bruslení. V únoru budou moci navíc ve sportovním víceboji soutěžit děti za základních škol. Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice, respektive ledová plocha, bude otevřena ve všední dny od 8:00 hodin (o víkendech od 8:30 hodin) až do 21:00 hodin.

Zvláštní režim je nastaven pro Štědrý den a Silvestr. Přesný časový harmonogram je vyvěšen na webu závodiště www.zavodistepardubice.cz, kde bude k dispozici také online prodej vstupenek a rezervační systém pro pronájem plochy. "Vstupné pro děti je ve výši 20 korun, pro dospělé 30 korun za jeden časový blok bruslení. Děti do šesti let věku mají vstup zdarma. Vstupenky je možné samozřejmě zakoupit také na místě v pokladně, která je umístěna v modernizovaném vestibulu hlavní tribuny. Zde jsou k dispozici také šatny, občerstvení a další služby, jako je například půjčovna či broušení bruslí," uvedla za Dostihový spolek Kateřina Anna Nohavová.

V areálu je k dispozici parkování zdarma. "S Dopravním podnikem města Pardubice jsme se také domluvili na zřízení nové linky hromadné dopravy. O víkendech, svátcích a o prázdninách bude až do areálu závodiště na zastávku Zimní park zajíždět linka č. 80 ze stanice Hlavní nádraží,“ řekl místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že k cestě na závodiště je možné využít také běžných linek městské hromadné dopravy na zastávku Závodiště či vlakového spojení jak z pardubického nádraží, tak z opačného směru od Chrudimi.

Zimní sportovní park bude pro veřejné bruslení otevřen od neděle. V sobotu se uskuteční oficiální zahájení bruslařské sezony Open Day, jehož vrcholem bude hokejový zápas veteránů pardubického klubu HC Dynamo a české reprezentace. Úvodní buly vhodí osminásobný vítěz Velké pardubické a úspěšný dostihový trenér Josef Váňa. Za českou reprezentaci nastoupí například Jaroslav Bednář, Richard Žemlička, Tomáš Vlasák, Jan Alinč a další. Do branky se postaví Dušan Salfický, který během zápasu vystřídá reprezentační tým i za tým pardubický. Ten zastoupí například Richard Král, Tomáš Blažek, Jaroslav Kudrna, Michal Tvrdík, Robert Vršanský a další. Hokejový zápas začíná v 17:00 hod. Předcházet mu budou už od 9:00 do 13:00 hodin utkání ligy starších a mladších žáků Pardubického kraje, konkrétně týmů HC Dynamo vs. HC Litomyšl. Odpoledne mezi 13:30 – 15:30 hod. se na ledě představí mladé hokejové a krasobruslařské naděje. Vstupné na Open Day je zdarma.