Kdo kradl v kempu? To se od neděle snaží zjistit policisté z Holic. Neznámý pachatel měl řádit v kempu v noci ze soboty na neděli.

„V jednom případě měl otevřít zip stanu i přesto, že uvnitř spali manželé. Z volně odložené peněženky odcizil šest tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie Pardubického kraje Andrea Muzikantová.

Pachatel se dostal i do jedné chatky. Čtyři nocležníci, kteří spali uvnitř, zřejmě zapomněli zamknout a zloději usnadnili „práci“. Po probuzení na jednoho z nich čekalo nemilé překvapení, když zjistil, že přišel o několikatisícovou hotovost a navíc ještě o značkové boty v hodnotě 8 tisíc korun. Celková škoda byla vyčíslena na necelých 18 000 korun.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což v případě pravomocného odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla Andrea Muzikantová. Rekreanty zároveň upozornila, aby si chránili svůj majetek, zamykali vozidla a chaty, od kterých se vzdalují, a cenné věci aby raději nechali doma.