„Na Sukově třídě od přechodu za Domem hudby až k náměstí Republiky bude v pruzích určených pro městskou hromadnou dopravu a vozidla taxislužeb nově umožněn provoz i cyklistům. Ten směrem k Prokopovu mostu pokračuje až do zatáčky u krajského úřadu. Poté zaniká a komunikace je, stejně jako dosud, v tomto směru dělena na tři řadící pruhy,"  řekl Šimon Hradní z tiskového úseku pardubické radnice. Změny se týkají také dalších ulic. Nový cyklopruh se nachází i v Jahnově ulici mezi křižovatkou s ulicí Karla IV. a křižovatkou s třídou Míru.

Dočasná opatření

„Všechna tato opatření jsou značená žlutou barvou jako dočasná. Delší kolony vznikat nebudou. Opatření nemají vliv na kapacitu komunikace," upozornil vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Pardubic Vladimír Bakajsa.
Přestože uzavření ulic v centru města s sebou téměř vždy přináší řadu problémů, městská hromadná doprava jezdí plynule.

Pomáhají pruhy

„Pro městskou hromadnou dopravu je situace velice dobrá. Je to překvapivé, čekal jsem, že se dopravní situace kvůli rekonstrukci ulice Jana Palacha značně zkomplikuje. Místo toho je v centru města o to větší klid. Velice nám pomáhají speciální pruhy," nechal se slyšet ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš  Pelikán.

Otázkou však zůstává, jestli takto příznivá situace bude panovat i nadále.
„Až skončí první etapa rekonstrukce ulice Jana Palacha, bude zahájena část druhá, která bude blíže centru. Uvidíme, jaký to bude mít na dopravní situaci vliv, ale do prázdnin by se snad nic zásadního měnit nemělo," uvedl Tomáš Pelikán.

Doprava až za rok

Třída Míru se opravuje od března a na její část se vrátí doprava až za rok. Po hlavní obchodní ulici jezdilo za den až 500 trolejbusů. Jízdní pruhy pro taxislužbu a vozy městské hromadné dopravy na Sukově třídě znemožňují parkování při velkých akcích v ČEZ Areně.

Lenka Štěpánková