VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změny v dopravě čekají i Přeloučsko

Přelouč – Jaké změny občany a návštěvníky Pardubického kraje čekají ve veřejné dopravě? Tak právě na toto téma hovořili starostové Přeloučska při prezentaci zásad optimalizace dopravy v Pardubickém kraji.

9.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Na rozdíl od fám, které v regionu kolují, se pro 97% občanů zlepší dopravní obslužnost veřejnou dopravou,“ prohlásil náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jan Tichý.

Starostové Přeloučska se na setkání seznámili s firmou Oredo, která je z poloviny vlastněná Pardubickým a Královéhradeckým krajem a je pověřená organizací regionální dopravy.

„Společně budeme jednat o navržených jízdních řádech, budeme je připomínkovat a na nás se také budete obracet v případě problémů v regionální veřejné dopravě nebo když budete mít v případě veřejné dopravy nějaké požadavky,“ sdělil představitelům měst a obcí Přeloučska jednatel Oreda Vladimír Záleský.

Dlouholetého starostu Zdechovic Roberta Chutice zajímalo, jak bude u nového tarifu vyřešena situace objížděk na silnici. „Zatím je to tak, že pokud je někde rozbitá silnice a autobus musí jet po objížďce, jeho delší jízdu zaplatí cestující,“ pravil Robert Chutic, kterého zajímaly také vazby dopravy na ostatní kraje.

„Náš zónový systém je přeshraniční a funguje tak, aby cestující dojel do cíle své cesty logicky na naši jízdenku,“ odpověděl jednatel firmy Oredo.
„K projednávání objížděk by měl být přizván i organizátor dopravy, který by měl postavit speciální objížďkové jízdní řády a měl by dopravci stanovit kudy a přes které zastávky pojede. Cestujících se objížďka rozhodně nedotkne nárůstem ceny jízdného,“ poznamenal Vladimír Záleský.

Starostka Chvaletic Blanka Zaklová se zajímala, jaká bude kvalita železničních vozů, které budou regionální dopravu zajišťovat. „Jde mi o to, že senioři mohou velmi špatně využívat vlak k dopravě například k lékaři, když přijede vagon, do kterého nejsou schopní nastoupit,“ konstatovala starostka Chvaletic.

Ředitel Krajského centra osobní dopray Českých drah Michal Štěpán ubezpečil, že polovina spojů bude vedena moderními soupravami, jejichž umístění na jednotlivé spoje může být ovlivněno samotnou samosprávou podle požadavků občanů.

9.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
10

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení