„Pátrání bylo zahájeno ve středu v 9:30 ráno a ukončili jej kolem sedmnácté hodiny. Zapojili se čtyři naši strážníci se třemi služebními psy a příslušníci státní policie. Hledání začalo na břehu bohdanečského rybníka a bylo ukončeno až v katastru obce Dobřenice. Pátrači nachodili přes dvacet kilometrů. Pátrání jsme ale v sedmnáct hodin museli ukončit kvůli tmě," uvedl vrchní strážník bohdanečské městské policie Pavel Řehoř.  Když se strážníci pokusili zjistit, zda muž alespoň dorazil na noční směnu do zaměstnání, narazili na neochotu pracovníků ostrahy průmyslového podniku, kteří jim odmítli podat informace. Muž byl přitom ve vážném ohrožení života a informace o něm policistům chyběly.

„Ve čtvrtek policisté, strážníci a bohdanečtí dobrovolní hasiči pátrali v okolí obce Křičeň směrem na Pravy. Na pomoc byl z Prahy povolán i vrtulník s termovizí, který provedl pátrání nad terénem," uvedl mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Muže se podařilo policistům nalézt ve velmi vážném stavu v lese. Muž se zde pokusil spáchat sebevraždu a předávkoval se léky, které zapil větším množstvím tvrdého alkoholu. Pes, se kterým vyrazil na procházku, jej stále hlídal.

Do příjezdu záchranné služby se jej policisté pokoušeli udržet při vědomí,  bohdanečští strážníci muže zabalili do termofolie, aby zabránili dalšímu podchlazování. „Pátrání bylo po patnácté hodině ukončeno, nalezený muž byl předán záchranné službě," dodal Jozef Bocán.

„Pacient byl v ohrožení života a další noc venku by zřejmě již nepřežil. Naše posádka u něj zjistila těžké podchlazení a těžkou opilost v kombinaci s požitím většího množství léčiv. Pacient byl ve stabilizovaném stavu předán na interní oddělení pardubické nemocnice," konstatoval ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.