Začátek dostihového odpoledne je výjimečně v patnáct hodin.

Slavní žokejové se sešli na přípravném kempu v pražském Paláci Aventin, aby rozšířili stáj Projektu MEDELA o nové koně vlastnoruční výroby a absolvovali první letošní společný trénink.

„Zatímco se Eva Decastelo, Lilian Fischerová, Ester Janečková, Michal Dvořák a Miroslav Etzler pustili do práce se štětci a barvami, představila zakladatelka charitativního Projektu MEDELA Lejla Abbasová aktivity pomoci ohroženým dětem, kterým bude i letos rozdělen výdělek z dobročinných akcí, tedy také z tohoto dostihu,“ řekla za organizátory akce Markéta Hlavicová.
Pod rukama soustředěných žokejů vznikla unikátní výtvarná umělecká díla, která dnes odpoledne spolu s jezdci vyrazí v Pardubicích na trať charitativního dostihu.

Své koně žokejové-výtvarníci na místě také pokřtili, na startu charitativní akce tedy nastoupí: moderátorka Eva Decastelo s kobylkou Den&Noc, modelka Lilian Fischerová na koni Vincent&Valérie, moderátorka Ester Janečková a oř Esterházy, hudebník Michal Dvořák stvořil a osedlá koně Vysmátý-Žralok a herec Miroslav Etzler s Chameleonem.

Lejla Abbasová opatřila svého koně plastelínovými neštovicemi a pojmenovala ho těžko vyslovitelným jménem Íhahá – Au & Hí –Háhá.
Dostihu v Pardubicích se zúčastní také herečky Vilma Cibulková, Míša Maurerová, Dana Morávková a Kateřina Sedláková.

„Výtěžek z veřejné sbírky, dražby a prodeje knihy Pohádky z jiných světů bude rozdělen mezi aktivity pomáhající ohroženým dětem a jejich rodičům v Česku Guatemale, Čečensku a v Keni,“ dodala Markéta Hlavicová.