Bez dvou velkých favoritů – herce Ivana Trojana a plavkyně Yvetty Hlaváčové – se na pardubickém závodišti obešel sobotní dostih známých osobností na malovaných dřevěných koních zvaný Medela Cup. Velkou šanci zvítězit tak cítila Miss České republiky z roku 1998 Kateřina Stočesová.

„Odjakživa sportuji, tak jsem doufala, že vyhraji, ale zvolila jsem špatnou obuv. Nad taktikou jsem moc nepřemýšlela. Jen s moderátorkou Ester Janečkovou jsme chtěly běžet spolu, protože ona byla jednou z favoritek, tak jsem doufala, že mne pořádně namotivuje,“ prozradila Kateřina Stočesová, které však stejně jako ostatním známým tvářím vytřelo zrak dravé mládí z týmu Medela Cupu. „Hlavní cenou byla hra Dostihy a sázky a jedna holčička si je strašně moc přála vyhrát, tak jsme se rozhodli, že ji necháme. Ale jinak bych samozřejmě triumfovala já,“ usmála se bývalá miss.

„Trénovala jsem opravdu pilně. Celý rok jsem po Praze – Kbelích, kde bydlím, hodně běhala, a to přímo s koněm, kterého jsem pro sebe loni získala na charitativní dražbě. Jenže jsem si na sobotní závod vzala sukni. Musela jsem běžet dámským stylem, což nebylo úplně ideální,“ pokrčila rameny moderátorka televizního pořadu Pošta pro tebe Ester Janečková.

To Miss České republiky 2002 Kateřina Průšová prý netrénovala vůbec. „Nebyl čas. Měla jsem hodně práce. Ale na druhou stranu jsem jela stejně jako loni na svém koni Dominátorovi. Věřila jsem mu, že mne v pořádku doveze do cíle, a to se povedlo,“ podotkla Kateřina Průšová.

„Když jsem tu byl loni poprvé, líbilo se mi zde natolik, že jsem se rozhodl přijet zas. Tentokrát jsem s sebou vzal i mou přítelkyni, diskžokejku Luccu. Běželi jsme jako tandem, ona jako hlava, já jako zadek. Byli jsme spojeni velkým gumovým prostěradlem, takže jsme byli rádi, že jsme se do něj nezamotali a neupadli,“ líčil bývalý člen populární skupiny Lucie, hudebník Michal Dvořák.

Pomohli dětem

„Tentokrát jsme se dohodli, že dostih pojmeme o něco méně hekticky než minule, protože nám málem pár závodníků zkolabovalo. Tehdy jsem skončila předposlední, a tak jsem svého koně za velké peníze při dražbě prodala. S tím novým jsem si dala za cíl minimálně zopakovat loňské umístění, což se mi povedlo. Jen holčička Jolanka, s kterou jsem běžela, mi oznámila, že se mnou už příště nepoběží, protože sama by prý byla rychlejší,“ pravila moderátorka Lejla Abbasová, duše celého projektu, který pomáhá dětem v Guatemale, Keni, Čečensku i České republice.

Moderují „těhulky“

Unikátním dostihem, jenž byl součástí Britského dne, provázela těhotná Eva Aichmajerová. „Řekli jsme si, že moderovat Medela Cup mohou jen těhotné, protože minule byla ve stejné pozici herečka Míša Maurerová. Jenže já špatně vidím na dálku a zapomněla jsem si brýle, takže doufám, že příští rok už zase poběžím. Původně jsem chtěla startovat také při letošní Velké pardubické, ale trochu mi tam hapruje termín porodu. Obávám se, že po doběhu už bych asi odjet do porodnice v Praze – Podolí nestihla, takže raději přijedu opět jen na kukačku,“ svěřila se Eva Aichmajerová.