Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zozulák: O čtenářské anketě jsem ani nevěděl

Pardubice - Hvězdou Deníku jste zvolili florbalistu pardubického Sokola. Z ocenění byl mile překvapen, ale neví, jestli může přijmout nálepku vítěz 

25.1.2014
SDÍLEJ:

Vyhlášení sportovce Pardubicka 2013. Sportovcem roku 2013 podle čtenářů Deníku se stal Martin Zozulák. Na snímku s Danielem Pečenkou (vlevo)Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jako v televizním kvízu… Před vyhlášením Hvězdy Deníku si moderátor s předávajícím zahrál nefalšovaný slovní pingpong. Cenu obdrží florbalista, hraje za Sokol Pardubice a jeho iniciály jsou M.Z. To už každý v sále Kulturního domu Hronovická věděl, že čtenáře Pardubického deníku nejvíce  zaujal  MARTIN ZOZULÁK. Sám sportovec  podobné ocenění ale neočekával. Každopádně ho velice potěšilo a je přesvědčen, že pomůže jemu samotnému i klubu, pro který potí dres.

Martine, jaká byla vaše reakce, když jste z nápovědy moderátora vytušil, že jste se stal Hvězdou Deníku?
Musím přiznat, že jsem byl hodně překvapený. A mile. Nečekal jsem, že  bych šel na pódium dvakrát. A hned po sobě. Trochu jsem se bál, abych nemusel mluvit do mikrofonu, jako když jsem stál mezi vyhodnocenými jednotlivci. Nakonec se to nestalo, nicméně jsem zůstal  ještě chvíli poněkud zaskočen.

Stačil jste si v tu chvíli uvědomit, že jste se stal jediným vítězem celého galavečera?
Takhle jsem o tom neuvažoval. Vlastně přemýšlím, jestli se to tak dá brát. Je to pro mě samozřejmě ocenění, nicméně nevím, jestli je to opravdu tak, že jsem vítěz.

V pardubickém okrese se již léta nevyhlašuje pořadí nejlepších sportovců. Svým způsobem je to rarita. Co na to vůbec říkáte?
V anketách podobného typu je to ojedinělý jev. Na druhou stranu to podle mého názoru není zase tak úplně špatná věc. Přeci jenom, kdo dokáže určit, který z těch sportovců byl lepší. Sportovní odvětví i úspěchy v nich jsou kolikrát neporovnatelné.

Na vyhlášení ankety Nejlepší sportovec roku se vracíte po iks letech a hned s příjemným bonusem od našich čtenářů…

Nepamatuji si to úplně přesně, ale tuším, že jsem se mezi nejlepší sportovce okresu zařadil v roce 2005. Tehdy jsem startoval na juniorském mistrovství světa.

Čemu přisuzujete, že jste mezi okresní smetánkou tak hodně dlouho absentoval?
Nehrál jsem celou dobu v Pardubicích. Působil jsem v pražském Chodově, takže částečně mohla vzniknout díra i tam. Navíc v době, kdy jsem nastupoval za pardubický Sokol, tak nehrál vždy nejvyšší soutěž nebo se pohyboval v dolní polovině tabulky.

Ve čtenářské anketě jste uspěl v silné konkurenci nakonec druhého Aleše Drymla či třetího Lukáše Kotase. Jak hodně si vážíte těchto skalpů?
Vážím si toho opravdu moc. Poukazuje to na skutečnost, že florbal je v Pardubicích na velkém vzestupu. To, že florbalista dokáže v nějaké anketě porazit plochodrážníka či basketbalistu o něčem svědčí.

Berete mi to z úst. Když to zjednodušíme, florbal pokořil basketbal i plochou dráhu. Může i podobné hlasování našich čtenářů zvýšit prestiž florbalu v pardubickém okrese?
Věřím, že určitě. Florbal jde v Pardubicích neustále nahoru a čím dál tím více se dostává do podvědomí veřejnosti.

Co podle vás oslovilo čtenáře Pardubického deníku, aby si vás vybrali za svoji hvězdu?
Těžko soudit. Jsem sice v reprezentaci, ale nejvíce mě  asi registrují lidé v popředí kanadského bodování extraligy. Tam je podle mě jednotlivec hodně na očích i když se jedná o týmový sport.

Patrně si nemá cenu nic nalhávat, protože kdybyste v celém roce 2013 působil jen v Pardubicích, v nominaci na Nejlepšího sportovce byste se neobjevil, souhlasíte?
Kdybych nehrál na Chodově, nebyl bych vicemistr republiky, nevyhrál bych Český pohár a asi těžko bych se mezi okresní sportovce vešel. Nicméně je tu jedno ale.

Povídejte, co máte na mysli…
Myslel jsem si, že loňský ročník na Chodově byl tím nejlepším v mé kariéře. Jenže to vypadá, že tomu tak není. Letos totiž prožívám nejvydařenější sezonu,  kterou jsem kdy měl. Mám na mysli, co se statistik týče. A jsem překvapený, že se tak děje právě v Pardubicích. Být takhle produktivní v týmu, který usiluje o play off, je velice těžké.

Každopádně to vypadá, že na Pardubicku máte příznivce. Víte o nějakém fan clubu Martina Zozuláka, nebo jak jinak si vysvětlujete zájem o svoji osobu?
(směje se) O svém fan clubu v tuhle chvíli opravdu nic netuším, nicméně si myslím, že neexistuje. Co ale sleduji, florbal se pravidelně objevuje ve vašich novinách. Mé jméno je tam hodně zmiňováno, takže možná proto.

Žádnou kampaň jako sbírání hlasů od spoluhráčů jste tedy neorganizoval?
Nechtěl jsem to říkat na úvod našeho rozhovoru, ale já jsem o anketě Pardubického deníku ani nevěděl. Je tedy jasné, že jsem žádnou podpisovou akci na svoji podporu nemohl uspořádat (smích).

Pokud ve světě florbalu někdo vyřkne jméno Zozulák, všem do tohoto sportu zasvěceným okamžitě naskočí slovo střelec per excellence. Má to útočník v podobných anketách snazší než třeba obránce nebo gólman?
(zamyslí se) Je to tak. Ono obecně platí, že útočník ve všech sportech je více na očích. Dává góly, přihrává na ně. Na druhou stranu, pokud se zaměříme na ankety, kde hlasují odborníci jako trenéři či hráči, tak jsou šance na všech postech vyrovnané. Nesmíme opomenout ještě jednu věc. Bavíme se o kolektivním sportu a tam by jedinec bez kolektivu nic neznamenal.

Sledoval jste v roce 2013 výkony svých kolegů, kteří společně s vámi obdrželi ceny za své úspěchy?
Pardubický sport pochopitelně mapuji. A od té  doby, kdy vznikl projekt s názvem Všichni za Pardubice, hlavně sleduji sportovce, kteří se do něho zapojili a o kterých se dříve ani nevědělo.

Zkusíme vás na chvíli proměnit ve čtenáře Pardubického deníku. Koho byste si vybral vy?

Ale já už Pardubický deník čtu (pousměje se). Vraťme se k otázce. No, lehké to není, musím uznat, že konkurence je silná. Nicméně bych se přiklonil k Lukáši Kotasovi, který byl součástí bronzového týmu v Mattoni NBL. Zážitkem bylo páté čtvrtfinále v Děčíně, kdy Beksa v poslední minutě odvrátila vyřazení, když fantasticky otočila nepříznivý stav.

Martine, jak vůbec pohlížíte na ankety typu Nejlepší sportovec Pardubicka?
Jsou přínosem. Už jsme to zmiňovali, ten daný sport se ještě více zviditelní a dostane do podvědomí široké veřejnosti. Pomáhají nejen jednotlivým sportovcům i klubům, ale celému odvětví. Rozhodně si myslím, že konkrétně tato anketa má smysl a jsem rád, že se pořádá.

Co říkáte možnosti nechat zapojit čtenáře do sportovního dění v našem okrese?
To je samozřejmě také dobře. Vždyť oni jsou naši diváci. Ať už přímí nebo alespoň potencionální. Sledují sport, proto by měli mít možnost vybrat si toho, komu fandí.

Může vítězství ve čtenářském hlasování zvýšit popularitu sportovce, i když už je známý?
Pochopitelně. Třeba ve chvíli, kdy ten sportovec udělá podobný rozhovor jako teď já. Vyjde s ním  článek v novinách a zase je více vidět. Zvyšuje to prestiž nejen jeho ale celého sportu.

Rok 2014 je stále v plenkách, proto není od věci popřát něco svým kolegům sportovcům. Co byste jim vzkázal?
Hlavně bych jim popřál zdraví. To je ve sportu základ všeho. Sám vím, že bez něj to zkrátka  nejde. Když je člověk fit, dostaví se i úspěchy. A těch přeji našim okresním reprezentantům co nejvíce.

A co byste popřál sám sobě a svému klubu?
Rovněž sobě si přeji zdraví a abych byl týmu nápomocen v bojích o play off. No a aby se nám poprvé v historii pardubického florbalu podařilo dostat do vyřazovacích bojů.

Autor: Zdeněk Zamastil

25.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Ilustrační foto

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubice – Východočeské divadlo včera oznámilo, že v nejbližších dnech očekává příchod letošního stotisícího diváka. Jubilejním návštěvníkem, který získá předplatné a hodinky, se může stát kdokoli, do celkového počtu diváků se vedle volně prodaných vstupenek započítávají i abonentky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení