Pardubický rodák PETR DVOŘÁK (na snímku s Helenou Hamplovou) bude reprezentovat Českou republiku na hudebním festivalu v Estonsku. Mladý zpěvák a moderátor se teď rozhodně nenudí. „V současné době mám rozděláno více projektů a plánuji podzimní turné s dívčí skupinou Holki," uvedl Petr Dvořák.

V současné době spolupracujete s dívčí skupinou Holki. Jak k této spolupráci došlo?
Chystám se vydat CD se zpěvačkou Helenou  Hamplovou. Bude zde hostovat několik umělců, jako třeba Bohuš Matuš,  skupina Holki, s kterou jsme natočili společnou písničku, či Davide Mattioli.

Můžete nám něco říct o novém singlu?
Písnička se jmenuje Kontakty a jedná se o autorskou věc, která je rychlá, taneční a plná energie.  Doufáme, že se bude  líbit a rádi bychom jí zařadili  na seznam písní  našeho společného turné.

Kde vás mohou fanoušci v nejbližší době vidět?
V sobotu v podvečer, v 17 hodin, nás můžou naši fanoušci vidět  a podpořit na fotbalovém stadionu v Holicích. Hudební vystoupení se skupinou Holki se uskuteční u příležitosti oslav  dětského dne. Poprvé představíme již zmiňovanou společnou písničku.

Co od tohoto projektu čekáte?
Pomocí tohoto singlu bychom se rádi dostali do rádia a médií. Osobně si myslím, že by se nám to mělo podařit.

Co připravujete po vystoupení 
v Holicích?
Chystáme se do zahraničí, konkrétně do Estonska, kam odjíždíme hned v úterý 3. září. Zde vystoupíme na festivalu v hlavním městě Tallinnu. Zdržíme se zde asi dva dny a  představíme se tu třikrát či čtyřikrát. Ve velkém finále se rozhodne o vítězi klání.

Můžete nám prozradit něco bližšího o festivalu v Estonsku?
Akce se zúčastní celkem 18 soutěžních států. Vystupovat zde bude 25 zpěváků. Proti sobě se postaví umělci z Evropy a Východu. Kromě festivalového programu dojde i na koncert pro místní nadaci.

Jak jste o festivalu dozvěděl?
Na festival jsme byli pozváni na základě předchozích úspěchů. Jedu jako jediný reprezentovat Českou republiku. Už jen proto doufám, že dopadnu co nejlépe. Jelikož za hranice jezdím pravidelně, vím, že mě čeká velká konkurence a nebude to lehké.

Jedete reprezentovat naší zemi. Máte k dispozici finanční podporu ministerstva kultury?
Bohužel ne. Věčným problémem kultury v České republice je ten, že ministerstvo kultury tyto projekty nepodporuje. A to i přesto, že jsme členy národní hudební reprezentace, prezentujeme naši vlast a  kulturu. Musíme si veškeré náklady platit  sami nebo ze sponzorských darů.

Docela dost cestujete. Jaké země jste už navštívil?
Nejčastěji jezdím do východní Evropy – Ruska, Ukrajiny či Běloruska. Pak často navštěvuji přilehlé země České republiky, jako je Rakousko a Německo. Ale mým největším favoritem je Řecko, tam se mi líbí asi nejvíce.

Vraťme se k Estonsku. Kam budete směřovat potom?
Bude záležet, jak se umístím v Estonsku. V listopadu ale určitě zavítám do ruského Petrohradu, kde se zúčastním přímého přenosu ruské obdoby Českého Slavíka v kategorii Nejlepší  zahraniční projekt 2013.

Jak se těšíte do Ruska?
Jsem zvědavý, jak dopadnu. Je tady daleko větší pěvecká konkurence než u nás. Ale na Východě paradoxně sklízím větší úspěch u fanoušků. Některé mé písničky dokonce hrají tamní rádia.

A co vystoupení v České republice?
Po návratu ze světa začne podzimní turné po diskotékách a klubech. Bude se jednat o první společné turné se skupinou Holki. Samozřejmě budu vystupovat i sólo.

Chystáte se během turné zavítat i do Pardubického kraje?
Určitě bychom sem rádi zavítali. Bohužel zatím nemám žádné přesné informace o časech a místech.

Máte rozdělané i další projekty?
Nyní jsem natočil singl pro pardubické hokejisty, který byl umístěn na internet. Fanoušci mohou na hlasovat, jestli se jim líbí nebo ne. Uvítám všechny názory.