V 10 hodin dopoledne pak děti vypustí na Pernštýnském náměstí barevné balonky a v odpoledních hodinách se ve slavnostním průvodu představí nejrůznější soubory, které následně vystoupí v jednotlivých festivalových dnech.

Divadelní rej

Večer pak bude v centru města ve znamení divadla. Programu se účastní herci ze souboru Východočeského divadla či Divadla Exil. Zahraje také Big Band z Chrudimi.

Zrcadlo umění přináší do ulic města odrazy a střípky amatérského umění. Tato nesoutěžní přehlídka je příležitostí k vystoupení a prezentaci práce dětí, dospělých i seniorů. I letos se mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubic těšit na nejrůznější umělecká vystoupení přímo v ulicích města. Zítra se uskuteční koncert žákovských dechových orchestrů a swingový večer na Pernštýnském náměstí či promenádní koncert dechové hudby před Obchodním domem Magnum.

Na čtvrtek jsou připraveny soutěže ve zpěvu s názvem „Pardubický skřivan" či „Perníkový slavík" nebo folkový večer, který odstartuje na Pernštýnském náměstí.

Taneční podívaná

Festival skončí v pátek 22. června. Na Pernštýnském náměstí se předvedou taneční soubory z Pardubic a okolí a uzavřou tak celý festival.

Součástí Zrcadla umění je již tradičně mezinárodní varhanní soutěž Organum regium i výstava ve výstavním prostoru Mázhaus s názvem Vesmír.

Dnešní program Zrcadla umění

9:30 Průvod městem z třídy Míru na Pernštýnské náměstí
10:00 Vypouštění „zrcadélkových balonků" na Pernštýnském náměstí
10:15 Pohádky ZUŠ Pardubice-Polabiny v prostorách Mázhaus – dvůr
10:15 Hudební divadlo loutek Pardubice v atriu radnice
10:15 Zábavná show pro děti na Pernštýnském náměstí
10:15 Výtvarná dílna – Geometrické skládanky na Příhrádku
16:00 Odpolední průvod z třídy Míru na Pernštýnské náměstí
17:00 Vyhlášení výsledků Do práce na kole na Pernštýnském náměstí
17:00 Pohádky ZUŠ Pardubice-Polabiny v prostorách Mázhaus – dvůr
17:30 Artistická show na Pernštýnském náměstí
18:30 Divadelní rej na Pernštýnském náměstí
19:30 Limonádový Joe v podání Divadla Exil v atriu radnice (vstup zdarma)

(mm)