„Původní areál už rekonstrukci opravdu potřeboval, jelikož hřiště nebylo vyhovující jak z hlediska hygienických, tak bezpečnostních podmínek. Díky modernizaci má nyní škola k dispozici sportoviště, které bude méně náročné na údržbu a které odpovídá nejnovějším trendům,“ konstatuje primátor Pardubic Jan Nadrchal.

Radnice tak postupně pokračuje ve svém závazku postupně zrekonstruovat všechna sportoviště při městem zřizovaných základních školách. „Vzhledem k tomu, že většina hřišť už byla opravdu nevyhovující, dali jsme si jako cíl je všechny postupně opravit a jsem opravdu rád, že se nám to takto daří. Děti potřebuji kvalitní zázemí nejen uvnitř školy, ale také pro venkovní aktivity, jelikož pohyb na čerstvém vzduchu je pro ně to nejlepší.

Adventní výstava se koná ve středu v bývalé reálce v Pardubicích. Ilustrační foto.
Prodejní výstava se po čtyřech letech vrací do pardubické reálky

Sportoviště ZŠ npor. Eliáše nyní disponuje novými kvalitními povrchy včetně nového atletického oválu s doskočištěm pro skok daleký, je zde víceúčelové a tenisové hřiště, sektory pro hod míčkem a koulí a nechybí zde ani nové hřiště pro nohejbal a volejbal,“ popisuje novinky po rekonstrukci náměstek pro školství Jakub Rychtecký. Nový atletický ovál nabízí celkem pět drah a další atletické sektory včetně rovinky na 100 metrů s šesti drahami. Víceúčelové hřiště se zázemím pro míčové sporty je umístěno uvnitř oválu. Součástí tohoto hřiště jsou i basketbalové koše ve dvou velikostech, přičemž zmenšené koše budou sloužit žákům z nižších tříd Součástí prací přitom bylo také řešení závlah či osvětlení. „Sportovní povrchy jsou z polyuretanu s elastickou podložkou ze směsi gumového granulátu, drobného čistého kamene a polyuretanového pojiva. Na hřišti byl navíc položen závlahový systém, aby byla zajištěna dostatečná péče o hřiště, a bylo zde doplněno také provozní osvětlení, které přispěje větší bezpečnosti,“ dodává náměstek pro oblast majetku a investic Jan Hrabal. Zrekonstruované hřiště by v budoucnu kromě žáků ZŠ npor. Eliáše mohly využívat i děti z jiných škol.

Zahraj si Pardubice.
OBRAZEM: Nová výstava na pardubickém zámku je hravá, potěší i děti

„Mám z dokončené modernizace opravdu velkou radost, jelikož předchozí areál už byl opravdu za hranou životnosti. Naše škola disponuje největším sportovním areálem, který může být nyní využit i k dalším účelům, než jsou jen hodiny tělesné výchovy a využití pro veřejnost. Rádi bychom nyní, když je po této rekonstrukci, hřiště nabídli i pro městské závody pardubických základních škol, ať si sportoviště u nás mohou užít i žáci z jiných školských zařízení. Atletická dráha je bez ostrých zatáček, takže pro děti je naprosto ideální,“ podotýká ředitel ZŠ npor. Eliáše František Němec s tím, že hřiště funguje v odpoledních hodinách také jako sportoviště pro veřejnost. Práce na modernizaci sportoviště ZŠ npor. Eliáše započaly v červenci letošního roku a trvaly zhruba 4 měsíce. Celkové náklady stavebních úprav přitom dosáhly výše necelých 19 milionů korun včetně DPH.

(Tisková zpráva)

Mohlo by vás zajímat: Nový urgentní příjem v pardubické nemocnici - Hotovo bude v prosinci

Zdroj: Jiří V. Matýsek/Pardubický deník