V pondělí dopoledne před jedenáctou hodinou si lidé na sídlišti Dukla v Pardubicích všimli malého osamoceného chlapce. Toulal se bez doprovodu ulicemi a dokonce vstupoval do silnice před projíždějící auta. Svědci se dítěte ujali a zavolali Městskou policii Pardubice. „Čtyřletý hošík byl zanedbaného vzhledu. Měl potrhané botičky, ušmudlané oblečení a zrovna nevoněl," popsal nedobrý stav, ve kterém se dítě nacházelo, mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Ani dva zákazy řízení muže nezastavily
Dva zákazy řízení? Pro řidiče dodávky v Pardubicích zřejmě žádný problém

Od chlapce se strážníci dozvěděli jen jeho křestní jméno, nic dalšího. A tak se rozběhlo pátrání po rodičích nejprve v blízkém okolí. Strážníci nakonec uspěli u ubytovny na Dukle, kde potkali partnera matky dítěte. Muž si vůbec nevšiml, že chlapec někam odešel. Vzápětí nastal další problém - hoch odmítl s mužem zůstat. Podařilo se kontaktovat matku, která byla tou dobou v práci. Než matka přijela, strážníci pro hladového chlapce sehnali aspoň křupky, ovocnou kapsičku a pití.

„Případ jsme předali k dalšímu šetření orgánům sociální péče, které prověří situaci," dodal mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Mohlo by vás zajímat: Přípravy na 133. Velkou pardubickou jsou v plném proudu 

Zdroj: Michal Žampach