Debut jako víno. Bodejť by ne, vždyť pochází z jižní Moravy. Pardubičtí fotbalisté zbrojí na sezonu a v hledáčku jim uvízlo jméno Lukáš Zukal. A vypadá to, že by si ho měli příznivci FK co nejrychleji přidat do přátel…

Jeden trénink a hned do základu. To se může stát nejen v rozehrané sezoně při okamžitém přestupu ale také v přípravě. Pardubice se střetly na neutrální půdě v Bedřichově s Jihlavou, která nedávno sestoupila z nejvyšší soutěže. Brněnský odchovanec nastoupil ve dvojici s Martinem Šejvlem a na trávníku to vypadalo, jako když spolu hrají minimálně jednu sezonu.

„Martin je zkušený a dobrý stoper. Spolupráce s ním mi vyhovovala. Bylo ale pro mě obtížné do zápasu s Jihlavou vstoupit, protože jsem s klukama absolvoval pouze jeden trénink. Spoluhráči mi však svými výkony pomohli. Hrálo se mi skvěle,“ popsal Zukal své pocity po utkání, které skončilo remízou 1:1.

Na druhou stranu úplně v cizím prostředí se jednadvacetiletý fotbalista cítit nemusel. „Znám Pavla Sokola a Kubu Březinu, oba z jejich působení u nás v Brně. Dále pak Radka Látala a také testovaného Vojtu Čmelíka z reprezentačních srazů,“ vypočítal Zukal.

Jeho mateřským oddílem je Zbrojovka Brno, která rovněž sestoupila z první ligy. Jenže ta ho nechce.

„V Brně jsem nedostal možnost nakouknout do dospělého fotbalu, proto jsem velmi rád, že jsem dostal šanci porvat se o místo v týmu Pardubic. Původně to měl být jedem trénink a zápas, kde jsem se měl ukázat. Jak to teď bude dál je v řešení. Nicméně, abych trenéry zaujal, udělám maximum. Pokud se to podaří, tak bych na východě Čechs velkou radostí zůstal,“ projevil přání.

Pardubice testují obránce z Oceánie

Na Liberec s dalším „testerem“… Pardubičtí fotbalisté přivítají dnes od 16.30 Na Dolíčku juniorku Slovanu. A chystají se vytáhnout dalšího nového hráče. Na testy ze Stuttgarter Kickers přichází třiadvacetiletý bek Garem Alwin Komolong. Jeho domovinou je exotická Papua – Nová Guinea, se kterou se marně pokoušel postoupit z oceánské zóny na mistrovství světa do Ruska. Na trávníku se znovu potká s Romanem Kašiarem, se kterým hrával v Německu.