Auto zaparkované na náměstí Republiky v Pardubicích se stalo hromosvodem frustrace devanáctiletého muže. Mladík se na něm vyřádil. Po vozidle skákal, ukopl zrcátko u řidiče, pak utekl do Tyršových sadů.

Jeho řádění nezůstalo nepovšimnuto, očitý svěděk události za výtržníkem poslal strážníky. „Když mladík zjistil, že má strážníky v patách, dal se na útěk, ovšem neúspěšně," konstatovala tisková mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová. Po dopadení se obhajoval tím, že je na útěku před agresory. Kamerové záznamy ovšem potvrdily, že se opravdu jedná o mladíka, který se pohyboval u poškozeného auta. Až pod tíhou důkazů přestal muž zapírat. Cestou k vozu se ještě potřetí pokusil o útěk, opět marně.

Pronásledovaný muž havaroval v obci Zminný.
VIDEO: Na červenou a rychlostí až 170 kilometrů. Honička skončila nehodou

„Poté už mladík rezignoval a spolupracoval. Vzhledem k tomu, že měl v dechu přes dvě promile a navíc i pozitivní test na jiné návykové látky, putoval střízlivět na záchytnou stanici," dodala Lucie Klementová. Za vším prý byla nešťastná láska a bolestný rozchod. 

Na místo strážníci přivolali majitele vozu, který předběžně odhadl cenu oprav. Přestupek proti majetku včetně náhrady škody dořeší správní orgán.